Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

Školáci v Brodě se učí bezpečnosti provozu na mobilním dopravním hřišti

Školáci v Brodě se učí bezpečnosti provozu na mobilním dopravním hřišti
Od začátku tohoto týdne se na ploše zimního stadionu v Havlíčkově Brodě prohání mladí cyklisté. Po hokejové sezóně bylo na hrací plochu nainstalováno ojedinělé mobilní dopravní hřiště. Celkem 22 speciálně upravených gumových rolí tvoří výukovou plochu o rozměru zhruba tisíc metrů čtverečních. Městu Havlíčkův Brod věnoval první mobilní dopravní hřiště v České republice Kraj Vysočina. „Celkové pořizovací náklady se pohybovaly okolo jednoho milionu korun a byly kompletně hrazeny z krajského rozpočtu,“ uvedl Tomáš Škaryd, radní Kraje Vysočina pro oblast kultury a cestovního ruchu.
 

 
 

Nové cyklistické hřiště, které je možné nainstalovat za necelé dvě hodiny na jakémkoliv rovném povrchu, využijí žáci základních škol z Havlíčkova Brodu a přilehlého okolí. Výuková plocha nabízí mladým cyklistům dvouproudové silnice o délce 650 metrů s kruhovou křižovatkou, přechody pro chodce a železničním přejezdem. Dále se děti učí řešit dopravní situace na několika křižovatkách, které jsou osazeny dvacítkou přenosných dopravních značek, které svojí mobilitou umožňují variabilitu předností v jízdě. Při dlouhodobějším využití je možné osadit silniční křížení semafory na dálkové ovládání. „Už nyní se diskutuje o zpřístupnění plochy pro veřejnost, která by mohla využívat plochu dvakrát až třikrát do týdne. Na základě projeveného zájmu ze strany měst z celého kraje se bude také jednat o přesouvání hřiště do měst, která dopravním hřištěm nedisponují a mají plochu pro instalaci,“ přiblížil možnosti využití hřiště radní Tomáš Škaryd.

 

Pilotní projekt už nyní zajímá i jiné kraje jako je například Pardubický nebo Karlovarský. Hlavními přednostmi hřiště je především jeho mobilita a osminová pořizovací cena oproti standartnímu dopravnímu hřišti.

 

 

 

Školáci v Brodě se učí bezpečnosti provozu na mobilním dopravním hřišti

Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 19.4.2012 / 19.4.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze