Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

Osm krajských škol z Vysočiny jede na největší slovenskou přehlídku vzdělávání

Osm krajských škol z Vysočiny jede na největší slovenskou přehlídku vzdělávání
Dvacátého ročníku výstavy výrobků žáků středních odborných škol a středisek praktického vyučování Mladý tvorca, který hostí slovenská Nitra, se bude už od zítřka účastnit i pětice vybraných středních škol z Kraje Vysočina. Kraj Vysočina využil už potřetí nabídku partnerského Nitranského kraje a spolu s hejtmanem Vysočiny Jiřím Běhounkem do Nitry odjíždí zástupci SOŠ Hotelová škola Světlá a OA Velké Meziříčí, Střední školy řemesel a služeb, Velké Meziříčí, Střední školy obchodu a služeb, Karolíny Světlé, Jihlava, Střední školy stavební, Žižkova, Jihlava, Střední školy technické, Polenská, Jihlava, SŠ Kamenice nad Lipou, Střední školy technické Žďár nad Sázavou a Akademie Světlá nad Sázavou.
 

 
 

Školy představí svoje výrobky v oblasti strojírenství, elektrotechniky a energetiky, dřevozpracující výroby, oděvů, obuvi a kožené galanterie, farmacie a chemické výroby, sklářství, polygrafie a papírnictví i umělecko-designového zpracování výrobků řemeslné výroby. Nebude chybět ani zastoupení gastronomie a cukrárenských a pekárenských výrobků. Poutavou atrakcí výstavy bude i poskytování kadeřnických a kosmetických služeb. Součástí soutěže bude i bohatý kulturní program (tanec, zpěv, módní přehlídky, vystoupení mažoretek, folklórní program a další), které budou k vidění v pavilonu K. Nejvýznamnější součástí soutěže bude soutěž o udělení ocenění „Top výrobok“, která je určena pro žáky a „Cena za inováciu a technickú tvorivosť, která je určena pro pedagogy. TOP výrobek s nejvyšším bodovým oceněním bude na slavnostním vyhodnocení výstavy oceněný „Cenou ministra hospodárstva SR“ a budou uděleny také další ceny, které odevzdají školám zástupci jiných krajů.

 

Kraj Vysočina bude v Nitře podruhé udělovat dvě vlastní ceny s názvem Cena hejtmana Kraje Vysočina za nejzajímavější výrobek ze všech přihlášených škol i pro školu z Kraje Vysočina.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 19.4.2012 / 19.4.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze