Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

Senioři mají stále větší zájem o spolupráci napříč krajem

Senioři mají stále větší zájem o spolupráci napříč krajem
Dnešní první velké setkání členských rad seniorů a volně působících klubů seniorů svolal do sídla Kraje Vysočina Petr Krčál, radní Kraje Vysočina. Splnil tak svůj nedávný slib, že kraj má zájem komunikovat nejen s registrovanými organizacemi, ale také s volně působícími zájmovými spolky a kluby zajišťujícími a koordinujícími seniorské aktivity. „Oproti běžným respektive pravidelným setkáním je to dnešní výjimečné snahou o hlubší navázání nových kontaktů s kluby a sdruženími seniorů napříč celým krajem. Vzhledem k tomu, že letošní rok je vyhlášen Rokem stárnutí a mezigenerační spolupráce, má otázka aktivního životního stylu hlubší rozměr,“ nechal se dnes slyšet Petr Krčál. Senioři byli seznámeni s jednotlivými částmi koncepce prorodinné politiky Kraje Vysočina, s rozjetím projektu Seniorských pasů a také s připravovaným grantovým programem, který má být zaměřen na prorodinnou politiku a vyhlášen v druhé půlce letošního roku.
 

 
 

„Naše celá společnost a Česká republika stárne a je třeba se připravovat na všechny aspekty, které z toho vyplývají. Statistikové a demografové odhadují, že už v roce 2050 bude v populaci zastoupena 50% generace starší 60 let věku, na to je třeba se připravovat jak v oblasti zaměstnávání seniorů – aktivních seniorů, tak propracováním volnočasového vyžití a aktivit. Otázka sociálních služeb a celého pojetí péče o seniory v jejich přirozeném prostředí má vést  k minimalizaci jejich izolovanosti. V případě Kraje Vysočina chceme sociální služby nastavovat tak, aby se  k seniorům dostaly v přirozeném prostředí, proto intenzivněji podporujeme terénní a ambulantní služeby,“ popsal aktivity kraje Petr Krčál.

Za Krajskou radu seniorů vystoupil a hosty přivítal Zdeněk Smutný, který také vyzval přítomné zástupce seniorských klubů z celého kraje ke spolupráci a sdílení zkušeností a dobrých příkladů.

 

Další setkání zástupců Kraje Vysočina a seniorů bude naplánováno v centru Univerzity třetího věku ve Velkém Meziříčí, a to s ohledem na jejich zájem o vzdělávání.

 

 

 

Senioři mají stále větší zájem o spolupráci napříč krajem

Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 13.4.2012 / 13.4.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze