Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

Jiří Běhounek: Vysočina chce hostit olympiádu dětí a mládeže

Jiří Běhounek: Vysočina chce hostit olympiádu dětí a mládeže
Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek potvrdil tento týden zájem o pořádání zimní olympiády dětí a mládeže ČR v roce 2014 na území Vysočiny. Hlavním dějištěm resp. centrem olympiády by se měl stát supermoderní lyžařský areál v Novém Městě na Moravě. „Podle dostupných informací z ostatních krajů se náklady na realizaci dětské zimní olympiády pohybují okolo deseti milionů korun,“ okomentoval hejtman Jiří Běhounek s tím, že kraj by akci podpořil částkou 4,5 milionu korun, zbytek nákladů by podle dohody nesli stálí partneři jako např. Český olympijský výbor.
 

 
 

Kraj Vysočina se v minulosti zabýval myšlenkou pořádat letní olympiádu například v Pelhřimově, kde jsou dobré podmínky díky dobře situovanému a vybavenému sportovním areálu. Nakonec se daný záměr neuskutečnil z důvodu nízké kapacity ubytovacích lůžek. „Zimních her se ročně zúčastní okolo dvanácti set mladých sportovců, na letní jich zamíří zhruba dva krát tolik. Takové množství sportovců nejsme schopni najednou ubytovat,“ argumentuje hejtman Jiří Běhounek.

 

Proto se vedení Kraje Vysočina rozhodlo zažádat o pořádání zimních her. Dějištěm by se měl stát sportovní areál v Novém Městě na Moravě. Na jeho rekonstrukci přispěl kraj dotací ve výši 60 milionů korun. „Vysočina aréna by měla poskytnout nejideálnější podmínky hned pro několik lyžařských disciplín. Pro ostatní sporty budeme hledat odpovídající zázemí jinde. Už nyní je však jisté, že bude o spolupořadatelství jistě zájem. Města na Vysočině si hodně zakládají na kvalitním zázemí pro sporty, které zde mají velkou tradici. Mám na mysli především hokej,“ zmínil Jiří Běhounek.

 

V pořádání letních a zimních dětských olympijských her především pro žáky základních škol se pravidelně od roku 2002 střídá celkem deset krajů z celé republiky. Hlavním pořadatelem je Český olympijský výbor, který už v minulosti Kraji Vysočina uspořádat hry nabídl. „Po úspěšné realizaci světových sportovních podniků v Novém Městě na Moravě mají tamní organizátoři dostatek zkušeností na to, aby se dětská olympiáda mohla přesunout právě do našeho kraje,“ uzavřel hejtman Jiří Běhounek.

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 11.4.2012 / 11.4.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze