Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

Josef Matějek: Dřevo je vynikající materiál, lidé na to ale zapomínají

Josef Matějek: Dřevo je vynikající materiál, lidé na to ale zapomínají
Od včerejšího dne zdobí sídlo Kraje Vysočina putovní výstava s názvem Dřevěná stavba roku 2011. Na patnácti panelech mají návštěvníci možnost zhlédnout sérii fotografií představující dřevo jako základní surovinu, ze které lze vyrobit cokoli - od dětských hřišť až po nízkoenergetické domy. „Hlavním cílem výstavy je veřejnosti přiblížit všestranné využití tohoto obnovitelného materiálu a poukázat na jeho kladné vlastnosti,“ uvedl Josef Matějek, radní Kraje Vysočina pro oblast lesního a vodního hospodářství a zemědělství.
 

 
 

Putovní výstava navštíví v roce 2012 celkem 14 krajů České republiky. Popud k vytvoření této výstavy odkazují realizátoři celostátní soutěže Dřevěná stavba roku 2011. Vystavované snímky zachycují veškeré návrhy staveb, které byly do této soutěže přihlášeny, včetně jejich realizace. „Výstava chce také představit ty, kdo se dřevem pracují a oslovit lokální podnikatele z oboru v jednotlivých krajích ke společné propagační akci, na níž budou moci pravidelně každý rok veřejnosti představovat nejen stavby, ale i sebe a své aktivity v oboru,“ sdělil Stanislav Polák, ředitel Nadace dřevo pro život.

 

„Česká republika má v důsledku historického vývoje nadprůměrné zásoby dřeva. Dřevo je domácí, obnovitelná ekologická surovina, která je produktem vyspělého a k přírodě ohleduplného lesního hospodářství,“ uzavřel radní Josef Matějek s tím, že zalesnění se v Kraji Vysočina daří udržovat v optimální míře okolo 30 procent.

 

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 4.4.2012 / 4.4.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze