Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Projekt Zásah bez hranic pokračoval výměnou zkušeností

Projekt Zásah bez hranic pokračoval výměnou zkušeností
Příslušníci Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina a pracovníci Krajského úřadu Kraje Vysočina se v rámci přeshraničního projektu Zásah bez hranic setkali 26. března 2012 se svými projektovými partnery z Dolního Rakouska. Celodenní program zaměřený na činnost hasičů a na krizové řízení se uskutečnil jak v sídle Kraje Vysočina, tak na základně krajských hasičů. Došlo k porovnávání systémů a struktur aplikovaných v Rakousku a v České republice.
 

 
 

Prioritou projektu je odstranění jazykových bariér a představení jazykové přípravy v německém jazyce příslušníků Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina, která je jednou z aktivit projektu. „O nutnosti dobré komunikace se příslušníci hasičů z Vysočiny se svými dolnorakouskými kolegy přesvědčili v roce 2002, kdy společně zasahovali při záplavách. Aby byl zásah dobře koordinovaný a efektivní, je za potřebí kvalitní komunikace. Věřím, že právě jazykové vzdělávání našich hasičů k tomuto zkvalitnění dopomůže,“ řekl Martin Hyský, radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje. Právě pro příslušníky zařazené v přímém výkonu služby, ale i pro velitele jednotek, operátory tísňových linek a operační důstojníky je organizována šestiměsíční odborná výuka německého jazyka. Partnerům byla také demonstrována technika, kterou vysočinští hasiči disponují a využívají u mimořádných událostí. Jednalo se například o kontejner nouzového přežití, dekontaminační linku.

 

Celý tento projekt vyvrcholí společným cvičením rakouských a českých hasičů ve výcvikovém středisku v Tullnu v Dolním Rakousku v srpnu letošního roku. Na tomto cvičení dojde k praktickému procvičení odborných znalostí získaných během jazykového kurzu a budou také prověřeny komunikační schopnosti při provádění záchranných a likvidačních prací.

 

Aktivity jsou součástí projektu „Zásah bez hranic“, který je realizován v rámci Fondu malých projektů Vysočina – Dolní Rakousko, Operačního programu Cíl 3 – Evropská územní spolupráce Rakousko – Česká republika 2007 – 2013.

 

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 28.3.2012 / 28.3.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze