Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

Projekt Zásah bez hranic pokračoval výměnou zkušeností

Projekt Zásah bez hranic pokračoval výměnou zkušeností
Příslušníci Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina a pracovníci Krajského úřadu Kraje Vysočina se v rámci přeshraničního projektu Zásah bez hranic setkali 26. března 2012 se svými projektovými partnery z Dolního Rakouska. Celodenní program zaměřený na činnost hasičů a na krizové řízení se uskutečnil jak v sídle Kraje Vysočina, tak na základně krajských hasičů. Došlo k porovnávání systémů a struktur aplikovaných v Rakousku a v České republice.
 

 
 

Prioritou projektu je odstranění jazykových bariér a představení jazykové přípravy v německém jazyce příslušníků Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina, která je jednou z aktivit projektu. „O nutnosti dobré komunikace se příslušníci hasičů z Vysočiny se svými dolnorakouskými kolegy přesvědčili v roce 2002, kdy společně zasahovali při záplavách. Aby byl zásah dobře koordinovaný a efektivní, je za potřebí kvalitní komunikace. Věřím, že právě jazykové vzdělávání našich hasičů k tomuto zkvalitnění dopomůže,“ řekl Martin Hyský, radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje. Právě pro příslušníky zařazené v přímém výkonu služby, ale i pro velitele jednotek, operátory tísňových linek a operační důstojníky je organizována šestiměsíční odborná výuka německého jazyka. Partnerům byla také demonstrována technika, kterou vysočinští hasiči disponují a využívají u mimořádných událostí. Jednalo se například o kontejner nouzového přežití, dekontaminační linku.

 

Celý tento projekt vyvrcholí společným cvičením rakouských a českých hasičů ve výcvikovém středisku v Tullnu v Dolním Rakousku v srpnu letošního roku. Na tomto cvičení dojde k praktickému procvičení odborných znalostí získaných během jazykového kurzu a budou také prověřeny komunikační schopnosti při provádění záchranných a likvidačních prací.

 

Aktivity jsou součástí projektu „Zásah bez hranic“, který je realizován v rámci Fondu malých projektů Vysočina – Dolní Rakousko, Operačního programu Cíl 3 – Evropská územní spolupráce Rakousko – Česká republika 2007 – 2013.

 

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 28.3.2012 / 28.3.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze