Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

Mladá univerzita Waldviertel 2012

Mladá univerzita Waldviertel 2012
V srpnu 2012 se počtvrté uskuteční aktivita Mladá univerzita Waldviertel. Celý týden budou moci žáci ve věku od 11 do 14 let zažít univerzitní atmosféru. Letošní Mladá univerzita Waldviertel se zaměří na téma „Naše země – naše odpovědnost“. Pro mladé studenty je připraven každodenní dopolední i odpolední program, který nabídne teoretickou i praktickou část. Díky tomu získají účastníci povědomí, že každý jednotlivec může přispět k zachování naší Země a společnosti. Přeshraniční Mladá univerzita Waldviertel se bude konat v období od 6. do 10. srpna 2012 v Raabs an der Thaya v Dolním Rakousku a v Kraji Vysočina v Třebíči.
 

 
 

Program Mladé univerzity Waldviertel klade zvláštní důraz na to, aby se děti a mládež seznámily s českou i rakouskou kulturou. Veškerý program je vždy připraven v obou jazycích. Mládeži je po celou dobu k dispozici zkušený, pedagogicky vyškolený česko-rakouský tým, který zaručuje neustálý dohled nad studenty. „Komunikaci bez hranic“ bude po celý týden zajišťovat tým tlumočníků. Mladí studenti a organizační tým budou ubytováni v hotelu JUFA ve městě Raabs an der Thaya, který se nachází v krátké vzdálenosti od kampusu.

 

Středeční program se tradičně uskuteční na Vysočině. Letos se Mladá univerzita na jeden den přesune do Třebíče. Zázemí účastníkům nabídne Střední průmyslová škola Třebíč. Poutavé dopolední přednášky doplní několik seminářů. Při jednom z nich budou účastníci objevovat poklady a památky města, zapsaného v roce 2003 na Seznam světového dědictví UNESCO. V odpoledních hodinách se skupina studentů rozdělí na dvě části. Jedna z nich vyrazí do centra ekologické výchovy Chaloupky, kde bude připraven další program. Druhá část se nechá inspirovat Josefem Hoffmannem v Brtnici. A to není zdaleka vše.

 

Pro rok 2012 je ústředním motivem téma „Naše Země – naše zodpovědnost“. Díky přednáškám a seminářů děti získají odpovědi například na tyto otázky: Jaký vliv má člověk na Zemi? Jakou zodpovědnost svým jednáním vůči Zemi neseme? Jak může každý z nás přispět k ochraně Země i k tomu, aby naše životní prostředí zůstalo ještě dlouho zdravé? Společně se dozvědí, jak cestovat s co možná nejmenší ekologickou stopou, zda za měnící se klima může vídeňský řízek a proč se včely výraznou měrou podílejí na ekologické rovnováze země. Otázka, jak co možná nejlépe můžeme „jíst chytře“, bude zajímat mnoho žáků stejně jako tvrzení, že úsměvem je možno zabránit vzniku stresu ze školy!

 

Slavnostní zakončení se uskuteční 10. srpna 2012 v 16.30 hod. v kampusu Raabs v Dolním Rakousku, kdy dojde k předání diplomů všem účastníkům. Na závěrečné setkání jsou zváni také rodiče, sourozenci a přátelé

 

Přihlášky je možno podávat od 16. dubna!

 

Mladá univerzita Waldviertel 2012

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bližší informace budou průběžně zveřejňovány na internetové adrese http://www.jungeuni-waldviertel.at/ a na www.facebook.com/jungeuniw4.

 

 

Akce Mladá univerzita Waldviertel 2012 je organizovaná spolkem Europa Brücke Raabs ve spolupráci s Junge Uni FH Krems, s Krajem Vysočina, Institutem Ludwiga Boltzmanna pro výzkum následků války (pobočka Raabs) a se Střední průmyslovou školou v Třebíči. Mladá univerzita Waldviertel vznikla během Dolnorakouské zemské výstavy v roce 2009 „Rakousko. Česká republika. rozděleni – odloučeni – spojeni“. Od roku 2011 je Mladá univerzita Waldviertel součástí projektu „Kulturní krajiny a identity podél česko-rakouské hranice – 60 let EU“, který byl podpořen Evropskou unií, Evropským fondem pro regionální rozvoj, z Programu přeshraniční spolupráce Rakousko-Česká republika 2007-2013. www.at-cz.eu

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 28.3.2012 / 28.3.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze