Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

Soutěž Poznej Vysočinu: Čtyřicítka nejlepších pojede na poznávací výlet

Trojice nejúspěšnějších
Třetí ročník soutěže pro žáky základních škola a víceletých gymnázií s názvem Poznej Vysočinu vyšel nejlépe studentům Gymnázia Chotěboř. První Tadeáš Brabec a třetí Kristýna Krulíková studují právě tuto krajskou školu. Trojici nejúspěšnějších řešitelů krajského kola soutěže doplnila stříbrná Veronika Mácová ze ZŠ Třebíč, Týnská. Do krajského kola soutěže se v letošním roce postoupilo 109 žáků z rekordního počtu 56 základních škol a gymnázií.
 

 
 

Třetí ročník soutěže zaštítil hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Žáci si zde mohli ověřit své znalosti zejména z oblasti regionálního zeměpisu, místopisu, přírodovědy, historie, kultury a ochrany životního prostředí. První kolo soutěže proběhlo na jednotlivých základních školách a dva nejlepší řešitelé z každé přihlášené školy byli pozváni 23. Března do finálového kola v Jihlavě. Čtyřicítka nejlepších získala cestovní poukaz na dvoudenní výlet do Prahy a tři nejlepší se radovali z moderní elektroniky – netbooku, mobilního telefonu nebo iPodu. Takto velkorysé ocenění mohlo být pro děti připraveno především díky podpoře tradičních partnerů – společností PSJ, a.s. a Volksbank a.s.

 

Zadání soutěže se skládalo z 30 místopisných otázek, za které mohl soutěžící získat 69 bodů. Tadeáš Brabec z Gymnázia Chotěboř udělal v celém testu pouhých sedm chyb, což byl jednoznačně nejlepší výsledek historie soutěže. Druhá Veronika Mácová ze ZŠ Třebíč, Týnská končila s výsledkem o bod nižším a trojici uzavřela Tadeášova spolužačka Kristýna Krulíková.

 

V rámci dvoudenního pobytu v Praze budou mít děti možnost shlédnout muzikál Quasimodo v divadle Hybernia, prohlédnout si Prahu s průvodcem, navštívit sídlo Prezidenta ČR a zúčastnit se dalších zajímavých aktivit jako jsou návštěva planetária či výstava Vynálezy a vynálezci.

 

 

Poznej Vysočinu

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 26.3.2012 / 26.3.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze