Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

Čtenářka roku 2012 si půjčila první knihu před 72 lety

Čtenářka roku 2012 si půjčila první knihu před 72 lety
Krajská knihovna Vysočiny v Havlíčkově Brodě udělila 21. března 2012 ocenění Čtenář roku 2012. Absolutní vítězkou se stala Svata Frühbauerová z Havlíčkova Brodu, která si svoji první knihu vypůjčila už v roce 1940. Druhý ročník „soutěže“ milovníků četby byl zaměřen na nejvěrnější čtenáře knihoven po celém Kraji Vysočina.
 

 
 

„Hlavním cílem soutěže je ocenit ty, kteří služby knihoven využívají nejvíce. Je důležité, aby četbu klasických knih nezastínily nové technologie, protože člověk se díky ní v každém věku vzdělává, rozvíjí svou fantazii a tvořivost,“ okomentoval Tomáš Škaryd, radní Kraje Vysočina pro oblast kultury. Udílení cen se uskutečnilo v sídle Krajské knihovny Vysočiny v Havlíčkově Brodě a ocenění si odneslo celkem osm čtenářů ze všech části kraje. Čtenářkou roku 2012 se stala třiaosmdesátiletá Svata Frühbauerová. „První má zapůjčená kniha byla Zkáza Pompejí. Od té doby už uplynulo mnoho let, ale má nejmilejší kniha je z mého dětství – Andulka a její panny,“ přiblížila vítězka Svata Frühbauerová. Seznam všech oceněných a rok jejich registrací naleznete v tabulce níže.

 

 

Oceněný

Knihovna

Rok registrace

František Janek

Městská knihovna Přibyslav

1965

Vladimír Novotný

Knihovna Matěje Josefa Sychry, Žďár nad Sázavou

1960

Miroslava Pařízková

Městská knihovna v Třebíči

1954

Božena Marková

Městská knihovna Kamenice nad Lipou   

1965

Karel Miláček

Městská knihovna Ledeč nad Sázavou

1944

Alena Hlaváčková

Městská knihovna Jihlava       

1958

Vladimír Valter

Městská knihovna Humpolec

1999

Svata Frühbauerová

Krajská knihovna Vysočiny, Havlíčkův Brod

1940

Tab. č. 1. přehled oceněných

 

 

Krajská knihovna Vysočiny v Havlíčkově Brodě je zřizovaná Krajem Vysočina. Svým návštěvníkům nabízí kromě standartních výpůjček knih a prostory pro četbu i možnosti celoživotního vzdělávání. Knihovna disponuje moderními technologiemi. Zájemci si mohou otestovat čtečky e-knih, ipady, ipody a jiné. Pro handicapované spoluobčany nabízí služby v podobě zvukových záznamů na cd nebo asistenční a poradenské služby. Vše o knihovně a nabídce služeb naleznete na internetových stránkách www.kkvysociny.cz.

 

 

 

Čtenářka roku 2012 si půjčila první knihu před 72 lety

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 22.3.2012 / 22.3.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze