Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina hostí konferenci Open Source v evropské veřejné správě

Kraj Vysočina hostí konferenci Open Source v evropské veřejné správě
Open Source resp. otevřený zdrojový kód, který je základem každé IT aplikace, má světu co nabídnout. Jde o aplikace, které lze bez poplatku získat, distribuovat a volně upravovat. Pro oblast veřejné správy využití těchto nástrojů znamená nezanedbatelnou úsporu spojenou s absencí absolutního využití licencovaných programů a pro programátory samotné rychlé sdílení novinek nebo možnost podílet se z jakékoli části světa na vývoji programů.
 

 
 

Dvoudenní konference na Vysočině, která je součástí celotýdenního setkání odborníků a nadšenců z celého světa pro Open source, nabídne informatikům ve veřejné správě open source řešení, která mohou využít v IT infrastruktuře svého úřadu. Budou diskutovány výhody a nevýhody open source řešení a budou prezentována konkrétní data ohledně ekonomické i technické výhodnosti Free Open Source Software (FOSS). Mezi prezentátory jsou zástupci magistrátů, vývojáři, firmy nabízející FOSS podporu, ale i zástupci akademické sféry a technických pracovišť.

Konferenci hostí dva přednáškové sály, návštěvníci tak budou mít možnost volby nejzajímavějšího tématu. V prostoru mimo přednáškový program budou přednášející k dispozici pro další diskuzi a výměnu zkušeností. Kompletní program najdete na konferenční webové stránce http://osepa.kr-vysocina.cz/, kde je také možno provést bezplatnou registraci.

Konferenci pořádá konsorcium partnerů z evropských regionů v rámci projektu Interreg IVC OSEPA. Program je spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj. (ERDF).

 

osepa

 

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 20.3.2012 / 20.3.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze