Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

ROP Jihovýchod bude dotace proplácet i nadále

ROP Jihovýchod bude dotace proplácet i nadále
Od 14. března 2012 Evropská unie pozastavila přísun peněz z fondů Evropské unie pro Českou republiku.
Důvodem pozastavení financování operačních programů jsou dle ministerstva pro místní rozvoj zejména nastavení systémů auditů, kontrol a průběh veřejných zakázek. Příjemci dotací z ROP Jihovýchod se však nemusí obávat, proplácení jejich projektů bude pokračovat bez jakýchkoliv omezení.
 

 
 

Regionální operační program Jihovýchod financuje proplácení dotací ze státního rozpočtu prostřednictvím Ministerstva pro místní rozvoj ČR. „Máme nyní na účtu dostatek finančních prostředků a příjemci dotací se tedy nemusí obávat, k žádnému neproplácení či zdržování proplácení žádostí o platbu nedojde,“ říká Artur Zatloukal, ředitel Úřadu Regionální rady Jihovýchod. „I do budoucna máme přislíbeno, že platby ze státního rozpočtu na proplácení dotací budou plynule pokračovat,“ dodal Zatloukal. Zmiňované problémy, které Evropská komise vytýká České republice, se přímo nedotýkají Regionálního operačního programu Jihovýchod. ROP Jihovýchod patří naopak k nejlépe čerpajícím programům v ČR, ke dnešnímu dni mají příjemci dotací na účtech proplaceno již více než 11 miliard korun, z nichž je 8,2 miliardy korun certifikováno, tedy proplaceno zpět z EU do ČR.

 

ROP Jihovýchod má pro programové období 2007–2013 k dispozici dotace z Evropského fondu pro regionální rozvoj ve výši 720 milionů eur, tj. přibližně 18 miliard korun. Z této částky jsou k dnešnímu dni pro téměř 600 projektů schváleny dotace ve výši téměř 15 miliard korun, což je 83 procent.

 

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 19.3.2012 / 19.3.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze