Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Hlasování v anketě Zlatá jeřabina 2011

Zlatá jeřabina
Kraj Vysočina vyhlásil v letošním roce již 8. ročník ankety Zlatá jeřabina – Cena Kraje Vysočina za kulturní počin roku. Cílem ankety je nejen propagovat kulturní dění v regionu Vysočina a upozornit na širokou žánrovou škálu aktivit, které v loňském roce oslovily občany, ale také poukázat na úsilí, s nímž je pečováno o bohaté dědictví kraje. Ankety se účastní 60 kulturních počinů, realizovaných v roce 2011 na území Kraje Vysočina, a to v kategoriích Kulturní aktivita a Péče o kulturní dědictví.
 

 
 

Od 5. března do 13. dubna 2012 máte možnost podpořit svým hlasem jednotlivé soutěžní akce, které se ve vyhlášené anketě prezentují. I tento ročník ankety nabízí přehledné doplnění textových informací včetně fotografií u jednotlivých akcí zachycujících jejich atmosféru a památek před a po jejich obnově, jimiž se sami organizátoři a vlastníci představují.

 

Zájemci mohou v anketě hlasovat elektronicky, nebo písemně. Elektronické hlasování je umožněno díky hlasovacímu formuláři, který je k dispozici na stránkách Kraje Vysočina. Písemné hlasy budou sčítány na základě došlých originálních hlasovacích lístků z březnového čísla novin Kraj Vysočina.

 

Soutěžní počiny v obou kategoriích s nejvyšším počtem hlasů získají Cenu Kraje Vysočina za kulturní počin roku 2011 včetně finančního ocenění za první místa 30 000 Kč, za druhá místa 20 000 Kč a za třetí 10 000 Kč. Slavnostní vyhlášení výsledků ankety Zlatá jeřabina se uskuteční ve čtvrtek 31. května 2012 v prostorách Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě.

 

V loňském roce bylo do ankety zasláno celkem 6 084 platných hlasů (z toho v kategorii Kulturní aktivita 2 788 hlasů a v kategorii Péče o kulturní dědictví 3 296 hlasů).

 

Výsledky – Zlatá jeřabina 2010

 

Kulturní aktivita

1. Carl Orff-Carmina Burana - koncert k 30. výročí dětského sboru Kvítek, Libice nad Doubravou (245 hlasů)

2. Brouk v hlavě - divadelní inscenace, Rynárec (243 hlasů)

3. Otevřeno Jimramov - multižánrový festival, Jimramov (227 hlasů)

 

Péče o kulturní dědictví

1. Oprava a využití farní stodoly v Osové Bítýšce (745 hlasů)

2. Obnova střechy kostela Nanebevzetí Panny Marie v Rouchovanech (617 hlasů)

3. Obnova fasády domu č. p. 72 v Nerudově ulici, Třešť (365 hlasů)

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 7.3.2012 / 7.3.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze