Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj rozděluje mezi obce 69 miliónů korun

Kraj rozděluje mezi obce 69 miliónů korun
Mezi obce s maximálně patnácti sty obyvateli rozdělí Kraj Vysočina v letošním roce více než 69 miliónů korun. Oproti loňskému roku si z Programu obnovy venkova Vysočiny polepší o osm obcí více. O krajské dotace posilující obecní rozpočty má letos zájem celkem 648 obcí. Mezi nejčastější aktivity, na které samosprávy dotace žádají, jsou opravy radnic, opravy chodníků a místních komunikací a úpravy v kulturních zařízeních obcí.
 

 
 

Kraj Vysočina poskytuje tento typ dotace obcím od roku 2004 v rámci Programu obnovy venkova Vysočiny. Pokud připočteme k rozděleným prostředkům z minulých let i částku, která se mezi obce rozdělí v roce 2012, dostaneme sumu přesahující půl miliardy korun. Pro srovnání by se za tuto částku opravilo okolo 80 kilometrů silnic třetích tříd, nebo by se za částku vybudoval nový nemocniční pavilon s kompletním vybavením a zázemím v některém z nemocničních zařízení. „Každý rok žádá o finanční dotace okolo 90 % obcí z celé Vysočiny. Díky prostředkům se obce mnohdy rozhodnou realizovat činnost, kterou by z důvodu omezeného rozpočtu odložily. Pro rok 2012 je stanovena maximální výše dotace na 107 tisíc korun, tak aby se uspokojily všechny doručené žádosti,“ uvedl Martin Hyský, radní Kraje Vysočina pro regionální rozvoj. 

 

Výjimku z pravidel při stanovení horní hranice dotační částky představují obce, které byly oceněny čestným uznáním v soutěži Vesnice roku 2011. „Uznání v soutěži nepřináší obci žádný finanční ani hodnotný dar. Na tyto subjekty se proto vztahuje z pravidel zastupitelstva bonus, který představuje vyplacení celé zažádané částky, maximálně však 140 tisíc korun,“ uzavřel radní Martin Hyský s tím, že se aktuálně jedná o obce Bory, Mladoňovice a Rynárec.

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 6.3.2012 / 6.3.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze