Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Soutěž mladých studentů KOVO Junior 2012 zná vítěze

Soutěž mladých studentů KOVO Junior 2012 zná vítěze
Střední odborné učiliště technické Chotěboř uspořádalo 20. a 21. února 2012 v rámci celo-státního projektu České ručičky regionální kolo soutěže s názvem KOVO Junior 2012. Soutěž byla určena pro studenty strojírenského učebního oboru Strojní mechanik - Zámečník a je součástí cyk-lu soutěží i v dalších oborech vzdělávání jako je obráběč kovů, mechanik seřizovač a elektrikář. Do soutěžního klání v odborných dovednostech se zapojilo celkem 16 studentů ze šesti škol z Kraje Vysočina a jedné školy z Pardubického kraje. Nejlepší kvalitu a připravenost předvedli studenti z Gymnázia, Střední odborné školy a Vyšší odborné školy v Ledči nad Sázavou a Středního odbor-ného učiliště technického v Chotěboři, kteří si mezi sebe rozdělili první a druhé pozice v kategorii jednotlivců i družstev.
 

 
 

Vlastní soutěž byla rozdělena na dvě části. První část se skládala z výroby zámečnického výrobku podle dodané dokumentace z připravených polotovarů, ve které soutěžící prokázali znalosti, dovednosti a zručnost spojenou s přesností při výrobě dané součásti. Nedílnou součástí bylo i hodnocení funkčnosti a kvality opracování soutěžního výrobku. Druhá část se skládala z praktického měření, kde soutěžící prokazovali znalosti a dovednosti z měření strojírenských veličin pomocí měřících přístrojů a měřidel a následně jejich vyhodnocení. Dvoudenní soutěž uspořádalo Střední odborné učiliště technické Chotěboř za podpory Kraje Vysočina a města Chotěboře.

 

Vyhodnocení výsledků soutěže

 

Družstva:

 

1. místo - Střední odborné učiliště technické Chotěboř

2. místo - Gymnázium, Střední odborná škola a Vyšší odborná škola Ledeč nad Sázavou

3. místo - Střední průmyslová škola a Střední odborné učiliště Pelhřimov

 

Jednotlivci:

 

1. místo - Michal Cihlář, G, SOŠ a VOŠ Ledeč nad Sázavou

2. místo - Jan Jonáš, SOU technické Chotěboř

3. místo - Milan Jonáš, SOU technické Chotěboř

 

Právo reprezentovat region kraje Vysočina v celostátním kole, které se bude konat ve dnech 20. - 21. března 2012 na Střední škole elektrotechniky a strojírenství v Praze, získali studenti Michal Cihlář z Gymnázia, Střední odborné školy a Vyšší odborné školy v Ledči nad Sázavou a Jan Jonáš ze Středního odborného učiliště technického v Chotěboři.

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 27.2.2012 / 27.2.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze