Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Zdravotnický portál Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Odborníky v oblasti zdravotnictví z Dolního Rakouska zaujala jihlavská e@mbulance

W. Sobotka v prostorách jihlavského Kontaktního centra.
Pod vedením, náměstka Dolnorakouského zemského hejtmana pana Wolfganga Sobotky se dne 22. 2. 2012 uskutečnila v Jihlavě návštěva odborníků z holdingu dolnorakouských zemských nemocnic. Cílem pracovního setkání bylo seznámit hosty se systémem zdravotnictví v Kraji Vysočina a s fungováním Nemocnice Jihlava, která je největší příspěvkovou organizací Kraje Vysočina v oblasti zdravotnictví. Zájem mezi hosty vzbudila informace o systému elektronického objednávání pacientů k lékaři e@mbulance. Součástí prohlídky nemocnice byl návštěva nového kontaktního centra a call centra e@mbulance, pracoviště magnetické rezonance, Anesteziologicko-resuscitačního oddělení i nově budovaného Pavilonu urgentní a intenzivní péče. S velkým zaujetím hostů proběhla exkurze v sídle Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina, které je i mezi zahraničními partnery vnímána jako velice profesionální a moderně vybavené pracoviště, známé zaváděním nových pilotních technologií.
 

 
 

Spolupráce v oblasti zdravotnictví mezi Krajem Vysočina a zemí Dolní Rakousko se úspěšně rozvíjí. Svědčí o tom i společně připravený projekt „Zdraví bez hranic“ do kterého je zapojen i Jihomoravský kraj. Jeho cílem je analýza lidských zdrojů ve zdravotnictví, možnosti přeshraniční spolupráce nemocnic a inovativní návrhy řešení pro oblast zdravotnictví v oblasti demografických proměn a stárnutí obyvatelstva. Projekt získal podporu Evropské unie z programu Evropská územní spolupráci Rakousko-Česká republika 2007-2013 a partneři na něm budou pracovat až do roku 2014.

 

I přesto, že zdravotnictví bylo hlavním tématem návštěvy, diskutovalo se i o dalších společných přeshraničních projektech, do kterých jsou zapojeny subjekty z Dolního Rakouska a z Vysočiny. Jedním z nich je již končící projekt „Přírodní zahrady bez hranic“. Naopak mezi ty zcela nové patří „Zahradní terapie“ s cílem usnadnit a zpříjemnit život znevýhodněným skupinám (senioři, děti a mládež), kde jako hlavní nástroj bude sloužit zahradní terapie a příroda. V obci Baliny u Velkého Meziříčí vyroste ojedinělé specializované pracoviště věnující se zahradní terapii. Na Vysočině je partnerem projektu obecně prospěšná společnost Chaloupky. Také tento projekt je možné realizovat díky finanční podpoře z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci programu Evropská územní spolupráce Rakousko – Česká republika 2007-2013.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.2.2012 / 24.2.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Zdravotnický portál Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies