Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vysočina: Počet turistů v regionu stoupá

Vysočina: Počet turistů v regionu stoupá
Kraj Vysočina zaznamenal v minulém roce 2011 vyšší počet turistů, kteří si prodloužili délku svého pobytu na více jak jeden den. V kraji přenocovalo za celý rok více jak 353 tisíc návštěvníků, což představuje nárůst o 5,1 procenta oproti předchozímu období. Podle údajů Českého statického úřadu přibyli v ubytovacích zařízeních hosté z tuzemska i z ciziny. „Turisticky pomáhají Vysočině zejména sportovní aktivity V Novém Městě na Moravě, které lákají návštěvníky nejenom v zimních, ale i v letních měsících,“ vysvětluje Tomáš Čihák, ředitel krajské organizace Vysočina Tourism.
 

 
 

Nárůst hostů zaznamenala na Vysočině ubytovací zařízení především v prvním čtvrtletí loňského roku, kdy tomuto stavu přispělo mistrovství světa v biatlonu v novoměstském sportovním areálu. V letních měsících vykázala Vysočina další zlepšení návštěvnosti. V posledních třech měsících roku 2011 nocovalo v kraji necelých 65 tisíc turistů, což představovalo v meziročním srovnání zlepšení o 2,2 procenta.

Údaje Českého statistického úřadu dokládají, že za minulý rok strávili hosté v penzionech, hotelech, kempech a v ubytovnách na Vysočině dohromady 928 433 nocí, nejčastěji zůstávali přes noc Němci a Slováci. Při srovnání čísel ze všech regionů vykazuje Kraj Vysočina společně s Prahou největší procentuální růst přenocovaných turistů. „K celkovému zvýšení zájmu o pobyty v kraji přispěla i velká marketingová kampaň, která byla spuštěna v roce 2010 a byla hrazena z prostředků Regionálního operačního programu Jihovýchod,“ uzavřel Tomáš Čihák.

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 8.2.2012 / 8.2.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze