Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Dolnorakouští partneři považují Vysočinu za turisticky zajímavý cíl pro rodiny s dětmi

Dolnorakouští partneři považují Vysočinu za turisticky zajímavý cíl pro rodiny s dětmi
Santiniho poutní kostel na Zelené Hoře (UNESCO), Zámek Žďár nad Sázavou či expozice barokního umění ze sbírek Národní galerie v Praze. To vše zahrnul Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních záležitostí do programu návštěvy pro zástupce partnerského regionu Dolní Rakousko, kteří navštívili Vysočinu v rámci pravidelných projektových setkání 27. ledna 2012.
 

 
 

Společné pracovní jednání bylo zaměřené na přípravu závěrečné konference k projektu propojení rodinných pasů. Zmíněna byla i záležitost udržitelnosti tohoto projektu a možnosti další spolupráce. Jednání bylo obohaceno o zvolené tipy na výlet pro dolnorakouské rodiny, které se setkaly s kladnou odezvou Petera Pitzingera a jeho kolegyň z Úřadu zemské vlády Dolního Rakouska, referátu pro rodiny. Přes chladné zimní počasí partneři ocenili návštěvu poskytovatelů slev z regionu Žďárska, z nichž zapojení Zámku Žďár nad Sázavou do projektu Rodinných pasů Kraje Vysočina je aktuální novinkou.

 

„Pozoroval jsem na dolnorakouské straně opravdový zájem poznat zajímavá místa Vysočiny. V první řadě se chtějí seznámit s místními památkami UNESCO, ale i dalším dílem Santiniho v České republice. Z reakcí našich partnerů usuzuji, že je třeba pracovat především na ucelené nabídce služeb formou tzv. prorodinných balíčků, včetně odpovídající ubytovací kapacity,“ uvedl radní Petr Krčál. Jako místo dalšího setkání si partneři vyžádali Třebíč.

 

Přeshraniční spolupráce Kraje Vysočina se spolkovou zemí Dolní Rakousko úspěšně funguje již mnoho let. Konkrétně specifickým cílem projektu „Propojení systému Rodinných pasů  v kraji Vysočina se systémem NÖ Familienpass v Dolním Rakousku“ je i zatraktivnění území CZ-AT příhraniční, rozšíření počtu poskytovatelů slev, podnícení zájmu o nejrůznější formy volnočasových aktivit a podpora přeshraničního cestovního ruchu.

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 2.2.2012 / 2.2.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze