Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj se zapojí do nadnárodního projektu s cílem zlepšit energetickou účinnost veřejných budov

Kraj se zapojí do nadnárodního projektu s cílem zlepšit energetickou účinnost veřejných budov
V německém Ludwigsburgu byla zahájena realizace evropského nadnárodního projektu zaměřeného na energetickou účinnost. Zapojením do tohoto projektu Kraj Vysočina usiluje o zlepšení energetické účinnosti budov na svém území a za pomoci dotace z EU vystaví na Pelhřimovsku nízkoenergetickou budovu.
 

 
 

Město Ludwigsburg hostilo 26. a 27. ledna konferenci, kterou byl oficiálně zahájen projekt CEC5 – Demonstrace energetické efektivnosti a využití obnovitelných zdrojů energie ve veřejných budovách. Projekt je realizován v rámci Operačního programu Nadnárodní spolupráce – CENTRAL EUROPE a spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj. Kraj Vysočina na něm bude spolupracovat s dalšími 12 partnery z 8 zemí EU.

 

Projekt si klade za cíl podporovat zvyšování energetické účinnosti budov a jejich šetrnosti k životnímu prostředí, a to cestou vytváření společných strategií a standardů, které budou v každé zapojené zemi ilustrovány výstavbou nebo rekonstrukcí budovy ve veřejném vlastnictví. Kraj Vysočina v rámci těchto pilotních akcí plánuje uskutečnit výstavbu budovy v nízkoenergetickém standardu, jež bude určena pro ubytování klientů Ústavu sociální péče v Lidmani na Pelhřimovsku.

 

„Problematice energetické účinnosti budov v našem kraji přikládáme velký význam. Proto je CEC5 již několikátým evropským projektem zaměřeným na dosahování energetických úspor, do něhož se Kraj Vysočina v posledních letech zapojil,“ vysvětluje Martin Hyský, člen Rady Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje. „Věříme, že pilotní investice v Lidmani bude pro náš kraj přínosem jako ukázka dobré praxe a možností, jak snížit energetické nároky budov ve veřejném i soukromém vlastnictví,“ dodává Hyský.

 

 

loga

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 1.2.2012 / 1.2.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze