Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina plánuje v Bruselu prosazovat své zájmy v oblasti zdravotnictví

EU
Zasedání organizace Regionálních a lokálních zdravotnických autorit (European Regional and Local Health Authorities, EUREGHA) se v Bruselu 27. ledna 2012 zúčastnil Martin Hyský, radní pro oblast regionálního rozvoje a Lukáš Kettner, vedoucí krajského odboru zdravotnictví. EREGHA je neziskové sdružení, které na evropské úrovni usiluje o prosazování regionálních zájmů v oblasti zdravotnictví.
 

 
 

„Cílem sdružení je usilovat o dosažení spolupráce mezi evropskými regiony v otázce veřejného zdraví a zdravotní péče a následně dosažení úzké spolupráce s institucemi Evropské unie. Kraj Vysočina se tohoto setkání zúčastnil poprvé. V současné chvíli zvažuje možnost do sdružení vstoupit a získat tak mimo jiné možnost zapojit se do zajímavých evropských zdravotnických projektů,“ osvětlil cíle organizace a záměry Kraje Vysočina Martin Hyský, radní pro oblast regionálního rozvoje.

 

Sdružení, pomocí něhož evropské regiony prosazují své zájmy u institucí EU, usiluje o vytvoření silné skupiny, jejíž slovo bude mít u evropských institucí váhu. Sdružuje regionální aktéry aktivní ve zdravotnickém sektoru, posiluje jejich spolupráci, pomáhá u evropských institucí zviditelňovat výzvy, kterým dnešní zdravotnictví v regionech čelí a v neposlední řadě je platformou pro hledání zajímavých projektových partnerů.

 

V současné době jsou členy sdružení regiony ze Švédska, Anglie, Španělska, Rakouska, Itálie, Belgie a Polska.

 

 
Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 30.1.2012 / 30.1.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze