Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Poslední týden do zahájení Olympiády dětí a mládeže

Ilustrační foto
Na přelomu ledna a února 2012 bude Moravskoslezský kraj hostit Hry V. zimní olympiády dětí a mládeže. Nominace do krajského týmu Vysočiny získalo 74 reprezentantů do 16-ti let doprovázených 23 trenéry. Do startovních listin se Vysočina zapíše v deseti z dvanácti vyhlášených kategoriích. "Reprezentační tým Vysočiny bude obhajovat celkově třetí místo z předchozí olympiády v Liberci. K medailovým úspěchům by měli přispět především vysočinští biatlonisté a běžci na lyžích,“ informovala radní Kraje Vysočina pro oblast školství Marie Kružíková, která bude spolu s hejtmanem Vysočiny Jiřím Běhounkem přítomna slavnostnímu zahájení v Ostravě. S výsledky reprezentace Kraje Vysočina vás budeme pravidelně seznamovat na www stránkách.
 

 
 

Nejpočetnější zastoupení v reprezentaci Kraje Vysočina mají standardně hokejisté a alpští lyžaři. Zimní varianta dětské olympiády má na svém programu také celosezónní sporty: diskotanec a šachy. I tady má Kraj Vysočina své zastoupení.

Zimní olympijské hry budou hostit čtyři místa moravskoslezského kraje: Ostrava, Frenštát pod Radhoštěm, Pustevny a obec Bílá. Vysočina nastoupí v modrobílých barvách. Při úvodním slavnostním ceremoniálu ponese regionální vlajku Dagmar Hromádková -Schvubová, členka stříbrné ženské štafety z olympijských her 1984 v Sarajevu. Olympijskou atmosféru navodí slavnostní zapálení olympijského ohně i přítomnost dalších sportovních osobností v roli vlajkonošů jednotlivých výprav: hokejisté David Moravec, Petr Bříza, Jiří Králík a Vladimír Martinec, lyžař Ondřej Bank, badmintonista Petr Koukal či lyžařská akrobatka Šárka Sudová.

 

Poprvé v historii Olympiád dětí a mládeže se tento podnik dočká živých přenosů na internet. Celý průběh slavnostního Zahajovacího ceremoniálu (v neděli 29. 1. od 15:00 do 16:30 hod.) i Oficiálního zakončení (v pátek 3. 2. od 12:00 do 13:30 hod.) bude k vidění na oficiálních olympijských stránkách www.odm2012.cz i na www.tvportaly.cz. Přenosy bude rovněž vysílat TV Noe.

 

(aktualizováno 23. 1. 2012)

 

Olympiáda dětí a mládeže

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 19.1.2012 / 19.1.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze