Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Biatlon přilákal na Vysočinu rekordní počet diváků

Biatlon přilákal na Vysočinu rekordní počet diváků
Ve Vysočina aréně v Novém Městě na Moravě je dobojováno. Pět závodních dní Světového poháru v biatlonu navštívilo celkem 46 tisíc diváků z celého světa. Při závěrečných nedělních stíhacích závodech mužů a žen byl vytvořen nový rekord v návštěvnosti. Do areálu v Novém Městě na Moravě si našlo cestu 18 tisíc fanoušků. K vynikající nedělní atmosféře přispěl také promotým Kraje Vysočina, který zpříjemňoval fandům celý sportovní den svými společenskými aktivitami¨ve velkoplošném nafukovacím stanu Kraje Vysočina. Stan včetně vybavení pořidil Kraj Vysočina v rámci projektu „Vítejte na Vysočině“ spolufinancovaným Evropskou unií a ROP Jihovýchod.
 

 
 

Zatěžkávací zkouška, i tak by se dal nazvat včera ukončený Světový pohár v biatlonu v Novém Městě na Moravě. Zraky diváků a členů svazu biatlonu se nyní začínají upírat na přípravy Mistrovství světa v biatlonu 2013, které bude hostit opět Vysočina aréna v únoru příštího roku. Organizátoři očekávají velký divácký zájem. Každý den by dle odhadů mělo závody navštívit okolo 25 tisíc lidí. K celkové rekonstrukci a přeměně dříve nevyhovujícího areálu přispěje finanční dotaci také kraj. "Kraj Vysočina má zájem o posílení sportovních a turistických aktivit v regionu Novoměstska, proto přispěje na investice v rámci sportovního areálu biatlonu částkou 60 milionů korun. Spolu s téměř stomilionovou dotací z Regionálního operačního programu a stejně vysokou podporou státu vznikne v této části kraje multifunkční sportovní stánek, který v zimě využijí lyžaři a běžkaři a v létě cyklisté," uvedl Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina.

 

Příznivci bílé stopy se už nyní mohou těšit na druhý únorový víkend, kdy v novoměstském areálu odstartuje tradiční závod Zlaté lyže 2012.

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 16.1.2012 / 16.1.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze