Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Biatlon přilákal na Vysočinu rekordní počet diváků

Biatlon přilákal na Vysočinu rekordní počet diváků
Ve Vysočina aréně v Novém Městě na Moravě je dobojováno. Pět závodních dní Světového poháru v biatlonu navštívilo celkem 46 tisíc diváků z celého světa. Při závěrečných nedělních stíhacích závodech mužů a žen byl vytvořen nový rekord v návštěvnosti. Do areálu v Novém Městě na Moravě si našlo cestu 18 tisíc fanoušků. K vynikající nedělní atmosféře přispěl také promotým Kraje Vysočina, který zpříjemňoval fandům celý sportovní den svými společenskými aktivitami¨ve velkoplošném nafukovacím stanu Kraje Vysočina. Stan včetně vybavení pořidil Kraj Vysočina v rámci projektu „Vítejte na Vysočině“ spolufinancovaným Evropskou unií a ROP Jihovýchod.
 

 
 

Zatěžkávací zkouška, i tak by se dal nazvat včera ukončený Světový pohár v biatlonu v Novém Městě na Moravě. Zraky diváků a členů svazu biatlonu se nyní začínají upírat na přípravy Mistrovství světa v biatlonu 2013, které bude hostit opět Vysočina aréna v únoru příštího roku. Organizátoři očekávají velký divácký zájem. Každý den by dle odhadů mělo závody navštívit okolo 25 tisíc lidí. K celkové rekonstrukci a přeměně dříve nevyhovujícího areálu přispěje finanční dotaci také kraj. "Kraj Vysočina má zájem o posílení sportovních a turistických aktivit v regionu Novoměstska, proto přispěje na investice v rámci sportovního areálu biatlonu částkou 60 milionů korun. Spolu s téměř stomilionovou dotací z Regionálního operačního programu a stejně vysokou podporou státu vznikne v této části kraje multifunkční sportovní stánek, který v zimě využijí lyžaři a běžkaři a v létě cyklisté," uvedl Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina.

 

Příznivci bílé stopy se už nyní mohou těšit na druhý únorový víkend, kdy v novoměstském areálu odstartuje tradiční závod Zlaté lyže 2012.

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 16.1.2012 / 16.1.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze