Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Třikrát ocenění pro středoškoláky z Vysočiny

Třikrát ocenění pro středoškoláky z Vysočiny
I letošní Regiontour se stal důstojnou kulisou slavnostního vyhlášení výsledků tradičních soutěží mladých talentů pro cestovní ruch. Soutěž REGION REGINA o titul královny regionů České republiky se konala již popatnácté a znalostní soutěž PROFI GO dokonce poosmnácté. Jubilejní desátý ročník oslavila soutěž mladých odborníků v cestovním ruchu TOP GUIDE junior 2012. Vysočině, resp. jejím zástupcům z řad středoškoláků, letos připadla tři cenná ocenění. Dvě pro zástupce Školy ekonomiky a cestovního ruchu Žďár nad Sázavou, jedna zvláštní cena poroty pak putovala do Školy ekonomiky a cestovního ruchu v Jihlavě.
 

 
 
V soutěži PROFI GO 2012, jejímž cílem bylo najít nové talenty z řad zájemců o cestovní ruch, studenty čekal náročný test zaměřený na znalosti z historie, zeměpisu, kultury, literatury, sportu a politiky a obrazový test z pamětihodností České republiky, prověřovala se také znalost světového jazyka. Nejvíce bodů získala Anna Menclová, studentka oboru Management cestovního ruchu na soukromé střední škole Academia Mercurii v Náchodě.  Druhý skončil student Hotelové školy Poděbrady Ivo Kruliš a třetí Michaela Břečková, studentka Střední školy hotelnictví a služeb a VOŠ Opava. Za vynikající ústní projev ve francouzštině získal zvláštní cenu poroty sedmnáctiletý Jiří Hanus ze Školy ekonomiky a cestovního ruchu Žďár nad Sázavou.

 

Škola ekonomiky a cestovního ruchu Žďár nad Sázavou byla v letošním ročníku velmi úspěšná, protože další její student, osmnáctiletý Otakar Pešek, zvítězil v soutěži TOP GUIDE junior 2012. O tento titul se ucházejí mladí lidé, kteří již mají zkušenosti s průvodcovskou činností, a vedle náročnějšího testu musejí prokázat také pohotovost v průvodcovském projevu a při řešení modelové situace z oblasti cestovního ruchu. Zvláštní ceny poroty za průvodcovský projev převzaly Gabriela Linhová ze Školy ekonomiky a cestovního ruchu v Jihlavě a Mariana Protsyuk, studentka  oboru Management cestovního ruchu na soukromé střední škole Academia Mercurii v Náchodě. Pro všechny oceněné pořadatelé opět zajistili atraktivní ceny včetně pobytů a zájezdů, vítězové soutěže TOP GUIDE junior navíc převzali od Asociace průvodců ČR deštníky coby nezbytné průvodcovské rekvizity. Do obou soutěží pro mladé odborníky se zapojilo 85 zájemců o cestovní ruch z celé České.

 

Velké poděkování vedení Kraje Vysočina patří nejen úspěšným reprezentantům, ale i pedagogům a rodičům.

 

 

Třikrát ocenění pro středoškoláky z Vysočiny

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 16.1.2012 / 16.1.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Kultura > Tradiční lidová kultura

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze