Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vysočina na veletrhu Regiontour

Stánek Kraje Vysočina na Regiontour 2012
Novou sezónu veletrhů cestovního ruchu zahajuje příspěvková organizace Vysočina Tourism již tradičně účastí na třech veletrzích cestovního ruchu současně - Vakantie Utrecht (Nizozemí), Ferienmesse Vídeň a Regiontour Brno. Bohatou škálu turistických možností Vysočiny do Brna přivezlo na 40 spoluvystavovatelů z řad měst, obcí mikroregionů a podnikatelských subjektů. Hlavními tématy letošní prezentace Vysočiny na Regiontouru je MS v biatlonu 2013 v Novém Městě na Moravě a „Vysočina každému na dosah“.
 

 
 

Spoluvystavovatelé nabízí návštěvníkům řadu možností pro trávení klidné rodinné dovolené na venkově, aktivní dovolené na kole, na koni či na lyžích, cesty za poznáním historie, památek atd. Jmenovanou bohatou nabídku doplní ještě řada kulturních, společenských a sportovních akcí a volnočasových aktivit. Vysočina je svými podmínkami a možnostmi vhodná také pro páry, seniory a aktivní sportovce. Uvedené možnosti a aktivity jsou obsaženy v široké škále tiskovin z nichž nově vydané jsou například brožury Adrenalin na Vysočině s nabídkou adrenalinových aktivit, Zima na Vysočině přináší přehled upravovaných běžeckých tras na Vysočině nebo Vysočinou v sedle s přehlednými mapami nově vybudovaných hipotras. Aktualizací prošla brožura Památky UNESCO na Vysočině, která seznamuje se třemi památkami zapsanými na seznam památek UNESCO.

 

V letošním roce jsou v expozici Kraje Vysočina prezentovány také novinky jako je účast partnerského regionu Champagne – Ardenne z Francie nebo projekt Muzeum 4U, který byl realizován v Muzeu Vysočiny Pelhřimov. Jedná se o multimediální projekt elektronického průvodce v několika světových jazycích využívá taiwanskou technologii, která v kombinaci s inteligentními telefony nebo zapůjčeným přehrávačem představuje zlom v přístupu
k modernímu návštěvníkovi resp. k jeho informovanosti. V současné době jsou k dispozici textová, obrazová, audio případně video data popisující danou expozici nebo konkrétní exponát v pěti jazykových mutacích a v českém jazyce.

 

Kromě turistické nabídky je pro návštěvníky expozice připraven také bohatý doprovodný program jehož zahájení se zúčastní hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, náměstek hejtmana Vladimír Novotný a Libor Joukl, radní Marie Kružíková, Martin Hyský, Tomáš Škaryd a Petr Krčál, primátor Statutárního města Jihlava Jaroslav Vymazal a řada dalších významných hostí. 

 

V programu je pro návštěvníky například připravena laserová střelnice, na kterou střílí závodníci biatlonu. Zájemci si tak mohou vyzkoušet jak je to obtížné. Pro navození přibližné zátěže si zájemci mohou nejprve rozproudit krev na trenažéru a teprve po této zátěži jít střílet na cíl. Dále jsou nachystány ochutnávky regionálních pivovarů – Akciový pivovar Dalešice, Radniční pivovar Jihlava, Pivovar Chotěboř a Pivovar Poutník Pelhřimov, regionálních produktů – Frama rodiny Němcovy nebo Zemědělská a.s. Krucemburk a stloukání másla.

 

Prezentace na veletrhu Regiontour 2012 je realizována v rámci projektu „Prezentace turistické nabídky Kraje Vysočina do roku 2013“ s finanční podporou Regionálního operačního programu Jihovýchod a kraje Vysočina.

 

  • Více informací:
    Jitka Mattyašovská
    Vysočina Tourism
    koordinátor veletržní účasti
    tel.: +420 606 775 428

  • tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 12.1.2012 / 12.1.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze