Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Soutěž S Vysočinou do Evropy po průběžné části

Soutěž S Vysočinou do Evropy po průběžné části
Včera vyvrcholil pátým kolem průběžné části třetí ročník internetové vědomostní soutěže určené pro středoškoláky ze škol na území našeho regionu. Úkolem soutěžících bylo odpovědět na řadu otázek všeobecně zaměřených na náš kraj spolu s využitím anglického jazyka a internetu. Soutěžilo se prostřednictvím webových stránek www.ourregion.cz. Březnové finále rozhodne o vítězné trojici, kterou Kraj Vysočina odmění čtrnáctidenním vzdělávacím kurzem anglického jazyka ve Velké Británii.
 

 
 

Průběžná část byla ukončena ve čtvrtek 5. ledna 2012. Bylo v ní registrováno na 330 soutěžících z 23 středních škol našeho kraje. V rámci jednoho kola mohli soutěžící získat nejvíce 21 bodů. Mezi finálovou třicítku letošního ročníku postupují ti, kteří dosáhli 95 bodů. Nejúspěšnější řešitelé získali 103 bodů ze 105ti možných (bodové maximum jim nebylo připsáno v jednom z proběhlých kol).

 

Během února mají finalisté možnost zveřejnit své prezentace na soutěžních webových stránkách a nechat o nich hlasovat v doprovodné aktivitě soutěže o nejzdařilejší prezentaci. Dvoukolové finále proběhne dne 7. března 2012 v prostorách krajského úřadu kraje Vysočina v Jihlavě. V prvním kole finalisty čeká 20 otázek z našeho kraje a ve druhém představí 10 nejlepších power pointové prezentace na téma „Co se ti vybaví, když se řekne Vysočina?“. Zadání otázek, prezentace i vystoupení budou v anglickém jazyce. Část finále bude vysílána přímým přenosem na internetu.

 

Stejně jako v předchozích ročnících nikdo z finalistů neodejde s prázdnou. Pro všechny jsou připraveny hodnotné věcné dárky v podobě netbooků, MP3 přehrávačů, vysokokapacitní flesh disků aj. Trojice nejlepších pak převezme ocenění od vrcholných představitelů kraje Vysočina v čele s hejtmanem a zástupců sponzorů a odletí v průběhu letních prázdnin na dvoutýdenní kurz anglického jazyka ve Velké Británii. 

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 6.1.2012 / 6.1.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze