Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vysočina fandí kultuře: Nový krajský projekt na podporu celoregionální i přeshraniční kultury

Vysočina fandí kultuře: Nový krajský projekt na podporu celoregionální i přeshraniční kultury
S vlastním projektem na podporu celoregionální kultury přichází na začátku letošního roku Kraj Vysočina. Za názvem „Vysočina fandí kultuře“ se už nyní rýsuje celoroční program, který nabídne domácí veřejnosti i zahraničním návštěvníkům bohatou všehochuť toho nejlepšího, čím se může Vysočina pyšnit. "Naším cílem je kulturní kalendář v rámci projektu postavit tak, abychom do něj dostali aktivity z celého regionu. Je jednoduché soustředit veškeré dění do krajského města, ale my chceme nabídnout program bohatý i na místa konání a nabídnout zábavu, která nebude postrádat kulturní úroveň," řekl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, který stál za zadáním celého projektu.
 

 
 

Projekt „Vysočina fandí kultuře“ má zvýšit povědomí o významných kulturních akcích konaných na území kraje mezi domácími a zahraničními turisty. V tomto směru je zájem organizátorů směřován především na návštěvníky z Rakouska, kterým tak chceme oplatit jejich pohostinnost v době Dolnorakouské zemské výstavy. Seznam akcí zařazených do projektu není a nebude uzavřen, aby nedošlo k opomenutí propagace žádné zajímavé aktivity. Některé již vybrané akce budou realizovány s podporou evropských a příhraničních fondů. Kraj Vysočina ze svého rozpočtu na celý projekt uvolní  více než dva miliony korun.

 

Vybrané významné akce projektu „Vysočina fandí kultuře“:

  • Výstava Zamlčená moderna / Iluze a sny

Výstavu bude realizovat OGV ve spolupráci se soukromým sběratelem, počítá se s komentovanými prohlídkami v češtině i němčině, koncerty a přednáškami

  • Výstava Emanuel Ranný

Výstavu bude realizovat OGV, mapování života a díla výrazného malíře a grafika, rodáka z Vysočiny

  • Dokument o Josefu Hoffmannovi (premiéra je naplánována na září 2012)
  • Živá kultura – koncerty pod širým nebem v různých městech Vysočiny
  • Folklórní léto... a další

 

Vybrané aktivity budou financovány z Fondu malých projektů v rámci Operačního programu Cíl 3 Evropská územní spolupráce Rakousko-Česká republika 2007 – 2013.

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 3.1.2012 / 3.1.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze