Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Počátecké stanoviště záchranky v novém

Výjezdové stanoviště ZZS Počátky
Zdravotnická záchranná služba kraje Vysočina změní adresu svého výjezdového stanoviště v Počátkách. Přístavbou ke stávajícímu objektu hasičského záchranného sboru vznikla provozní budova se zázemím pro posádku i potřebnou techniku. Umístnění novostavby zajišťuje záchranářům bezpečnější výjezdy s rychlou dosažitelností centra města i celého přilehlého regionu. Během více než šesti měsíců vznikla nová budova za 8,2 milionu Kč. Stavbu plně financoval Kraj Vysočina ze svého rozpočtu.
 

 
 

„Od 28. prosince 2011 neodkladnou přednemocniční péči v jihozápadní části našeho kraje zabezpečuje záchranka již z nových prostor. Posádka se přestěhovala i se zdravotnickým vybavením. Na Pelhřimovsku to byla poslední stanice s nevhodným zázemím,“ sdělil Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina.

 

Původní prostory v budově bývalé dětské nemocnice byly pro provoz záchranky nevyhovující. „Zásahové vozy parkovaly venku, což je nejen nepraktické, ale i nákladné. Zásahu schopná sanita je vybavena citlivými zdravotnickými přístroji, léky i zdravotnickým materiálem. Ty je možné uchovávat v rozmezí určitých teplot, proto jsme v zimních měsících museli vozy vytápět,“ uvedla Vladislava Filová, ředitelka Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina.

 

Přednemocniční neodkladnou péči v Počátkách poskytuje výjezdová skupina rychlé zdravotnické pomoci ve složení záchranář a řidič – záchranář. Tento typ výjezdové skupiny poskytuje péči na základě indikace buď samostatně, nebo ve spolupráci s lékařem v setkávacím systému „rendes-vous“, či ve spolupráci s leteckou zdravotnickou záchranou službou.

 

Provozní budova je navržena jako přízemní nepodsklepená přístavba s dvěmi garážemi a využívaným podkrovím. Podélná orientace budovy o rozměrech 13,2 x 12,1 m prodlužuje stávající objekt hasičského záchranného sboru a tvoří ucelený komplex. Fasáda je kombinována nadčasovou bílou barvou a záchranářskou žlutou. Dodržen byl tak vzhled typický pro nově budovaná výjezdová stanoviště ZZS kraje Vysočina.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 2.1.2012 / 2.1.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze