Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Nebezpečná křižovatka v Rouchovanech je opravená, kraj pomohl čtyřmi miliony

Nebezpečná křižovatka v Rouchovanech je opravená, kraj pomohl čtyřmi miliony
Řidičům v Rouchovanech na Třebíčsku komplikovala denně jízdu stísněná a nepřehledná křižovatka. Proto se místní radnice rozhodla přistoupit k rekonstrukci celého dopravního křížení i jeho přilehlého okolí. K opravě pomohly také finanční prostředky Kraje Vysočina. Celkové náklady modernizace křižovatky a 253 metrů silnice dosáhly částky 9,2 miliónů korun. „Kraj uvolnil na rekonstrukci 5,6 miliónu korun. Zbytek nákladů pokryly finance obce,“ uvedl Libor Joukl, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy.
 

 
 

Nově zrekonstruovanou křižovatkou mezi komunikacemi II/399 a II/396 projíždí automobily Rouchovanami už několik dní bezpečně. Hlavním důvodem, proč se vedení obce rozhodlo ke kompletní opravě byla především nevyhovující šířka komunikace, která činila úsek velmi nepřehledným a hrozilo riziko dopravních nehod. „Nově je komunikace rozšířena na dva standardní jízdní pruhy po třech metrech,“ přiblížil náměstek Joukl s tím, že s rozšířením byla vynucena i přeložka inženýrských sítí.

 

Při opravě, která začala v srpnu letošního roku, došlo také k osazení dopravním značením a vybudování chodníků s osvětlením. V době úprav dělali společnost tamějším dělníkům také archeologové z Muzea Vysočiny Jihlava, kteří prováděli archeologický průzkum u původní farní zdi.

 

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 21.12.2011 / 21.12.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze