Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Zdravotnický portál Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Položení základního kamene budovy EMERGENCY

Položení základního kamene budovy EMERGENCY
Položením základního kamene budovy urgentního příjmu Nemocnice Havlíčkův Brod byla odstartována stavba, která pozmění ráz a podobu vstupu do hlavní budovy nemocnice. Půjde o dvoupodlažní pavilon s návazností na dosavadní hlavní nemocniční trakt. Vznikne jediné kontaktní místo pro příjem urgentních a akutních pacientů a pro předání pacientů od zdravotní záchranné služby. Vše je koncipováno tak, aby se lékaři z různých odborností scházeli u akutního pacienta na jednom místě a předání pacienta od ZZS bylo bez jakýchkoliv časových ztrát. Stavba je financována zřizovatelem nemocnice Krajem Vysočina částkou 30 milionů korun. Zhotovitelem se stala společnost Chládek a Tintěra Havlíčkův Brod.
 

 
 

Kromě traktu urgentního příjmu se v pavilonu bude nalézat také operační sál pro jednodenní chirurgii s potřebným zázemím. Urgentní příjem bude mít přímou návaznost na pracoviště diagnostických metod, centrální operační sály, oddělení ARO a interní, dětskou i chirurgické JIP. Stavba EMERGENCY by měla být dokončena v říjnu 2012.

 

Hlavní výhody a důvody stavby EMERGENCY:

- Centralizace příjmu urgentních a akutních stavů i do prostor, odkud bude zajištěna přímá návaznost na pracoviště diagnostických metod, operační sály a lůžková pracoviště intenzivní medicíny.

- Odstranění současné roztříštěnosti kontaktu se ZZS s příjmovými pracovišti nemocnice při dopravě akutních pacientů a pacientů v ohrožení života.

- Vyřešení stávající nevyhovující situace některých ambulantních provozů v nemocnici.

- Zajištění odpovídajících podmínek pro rozšíření jednodenní chirurgie. 

 

Vzhledem ke stavebním pracím bude nutné přechodně uzavřít hlavní vstup do budovy nemocnice. Vstupovat se bude bočním vchodem pavilonu Interny, kde v současné době upravujeme vstup na bezbariérový. Po dobu stavby bude plně zachována funkčnost všech oddělení a ambulancí nemocnice. Naší hlavní snahou je, aby pacienti mohli po celou dobu stavebních úprav v klidu využívat všech služeb naší nemocnice.

 

 

 

Položení základního kamene budovy EMERGENCY

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 20.12.2011 / 20.12.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Zdravotnický portál Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies