Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Biatlonový areál v Novém Městě na Moravě se připravuje na svou lednovou premiéru

Biatlonový areál v Novém Městě na Moravě se připravuje na svou lednovou premiéru
Ještě než 9. - 15. ledna 2012 odstartuje v Novém Městě na Moravě Světový pohár v biatlonu musí nejmodernější sportovní areál v regionu projít dokončovacími stavebními fázemi. Dnes byla předána první část běžeckých tratí a část nutných staveb. "Kraj Vysočina má zájem o posílení sportovních a turistických aktivit v regionu Novoměstska, proto přispěje na investice v rámci sportovního areálu biatlonu částkou 60 milionů korun. Spolu s téměř stomilionovou dotací z Regionálního operačního programu a stejně vysokou podporou státu vznikne v této části kraje multifunkční sportovní stánek, který v zimě využijí lyžaři a běžkaři a v létě cyklisté," uvedl dnes na tiskové konferenci v Novém Městě na Moravě hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

V první etapě výstavby areálu před mistrovstvím světa 2013 a před Světovým pohárem 2012 jsou dokončeny stavby nových servisních buněk. Po nástavbě tribuny A s novými komentátorskými stanovišti se zvýšila její kapacita na téměř 1800 míst, v součtu je nyní k dispozici  už 8080 míst na hlavních tribunách. Součástí nových staveb je podchod na stadion, přemostění potoka třemi lávkami s novou přístupovou stezkou pro diváky, posílení osvětlení areálu splňující náročné parametry pro televizní přenosy a nové ozvučení areálu pro diváky na tribunách.

Už v únoru po Světovém poháru v běhu na lyžích je v plánu stržení kapacitně nevyhovující stávající administrativní věže. Podle Jiřího Hamzy, předsedy organizačního výboru mistrovství světa v biatlonu se tak uvolní místo pro nový objekt Office Area se čtyřmi nadzemními podlažími. V jejich prostorách budou kanceláře a zázemí organizačního vedení rozhodčích.

 

V současné době je již připravena a intenzivně zasněžována vybraná část z 50 km běžeckých tratí, předány byly oba nejdelší tunely pro běžce v blízkosti biatlonového areálu.

 

Ke startu v lednovém Světovém poháru v Novém Městě na Moravě se přihlásilo 290 sportovců z 32 zemí. Na jeden závod Světového poháru je na finančních odměnách pro nejlepší sportovce vyhrazena částka téměř 34 tisíc Euro.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 19.12.2011 / 19.12.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze