Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Havlíčkobrodské gymnázium povede od ledna Hynek Bouchal

Hynek Bouchal
Sedmatřicetiletý Hynek Bouchal povede od ledna příštího roku Gymnázium Havlíčkův Brod. Rozhodli o tom dnes členové Rady Kraje Vysočina. "Jmenování nového ředitele je motivováno snahou vybrat z uchazečů osobnost, která bude schopna uklidnit a stabilizovat atmosféru mezi studenty i pedagogy a zároveň intenzivně komunikovat a plnit úkoly zadané zřizovatelem. Výhodou i nevýhodou nového ředitele je velice dobrá znalost místních podmínek,“ komentovala jmenování Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina pro oblast školství.
 

 
 

Hynek Bouchal se dle svých slov po nástupu do vedoucí funkce ředitele školy chce zaměřit na čtyři základní oblasti. Na zefektivnění vedení a řízení školy, na studenta a jeho osobnost, kterou je nutné vést k samostatnosti, kritičnosti a zodpovědnosti, na pedagogy, kteří mají být „průvodci“ studenta za vzděláním, podporovat jeho individualitu a tvořivost. Nemenším úkolem je i posílení povědomí široké veřejnosti o činnosti školy.  


Bouchal je od roku 2001 kmenovým zaměstnancem gymnázia, kde vyučuje český jazyk a literaturu a základy společenských věd. V současné době zastává i funkci starosty obce Služátky. V roce 2008 získal studentské ocenění oblíbenosti "Zlatý Ámos Vysočiny".

 

Hynek Bouchal vystřídá na dva roky na místě ředitele školy Milana Nováka, který vedl gymnázium od poloviny roku 2006 a odešel na konci loňského školního roku.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 6.12.2011 / 6.12.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze