Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Město pro podnikání: Druhým nejlepším městem pro podnikání je v České republice Humpolec

Město pro podnikání: Druhým nejlepším městem pro podnikání je v České republice Humpolec
V celorepubllikovém žebříčku mezi 205 obcemi s rozšířenou působností, která vykazují výborné podmínky pro rozvoj podnikatelského prostředí, se na stupních vítězů ocitlo i město Humpolec. Na 2. příčku postoupilo z loňského 24. místa především na základě výborného hodnocení samotných podnikatelů a objektivního posouzení pracovního trhu.
 

 
 

Celkové hodnocení čtvrtého ročníku ankety je sestaveno z porovnání výsledků 50 dílčích kriterií, která prověřují nejen samotné podnikatelské prostředí, ale i kvalitu a cenu lokalit, přístup veřejné správy a v neposlední řadě i kriminalitu. Průzkum vychází z téměř 30 tisíc statistických dat, která jsou doplněna o výsledky telefonického průzkumu mezi více než 10 000 podnikateli. Přehled kriterií je přístupný všem starostům, kteří tak mají zpětnou vazbu a mohou na výsledky reagovat.

 

V Humpolci si občané a tedy i podnikatelé cení především otevřenosti úřadu, který je přístupný po celou pracovní dobu, je zde efektivně vyřešena zastupitelnost úředníků a je tedy možné si své záležitosti operativně kdykoliv vyřídit. Podnikatelé také ocenili neformální a vstřícný přístup vedení města k řešení problémů a aktivní přístup k pořádání společných kulturních a společenských akcí.

 

Hlavním iniciátorem výzkumu je týdeník Ekonom, odbornou garanci poskytuje Hospodářská komora ČR, partnery jsou společnost Eurovia CS. Finálním zpracovatelem výzkumu je agentura Datank.

 

Desítka nejlepších měst pro podnikání v ČR:

pořadí

 

1

Nová Paka

2

Humpolec

3

Nové Město nad Metují

4

Klatovy

5

Mariánské Lázně

6

Benešov

7

Ostrov

8

Hradec Králové

9

Třeboň

10

Tachov

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 2.12.2011 / 2.12.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze