Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Společný seminář a studijní návštěva zástupců kraje v Dánsku

eCitizen - Odense
V listopadu 2011 se v dánském městě Odense uskutečnil sedmý mezinárodní seminář a studijní návštěva projektu eCitizen II.
 

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od 22. do 24. listopadu se v Odense konal další projektový mezinárodní workshop a studijní návštěva - hlavním tématem semináře byla komunikace (Public communication: public media, experiential design and welfare technology).
V průběhu semináře byly prezentovány zajímavé projekty národní agentury Natioanl IT Telecom Agency, zástupců města Odense a manažerky Centre of Citizen Dialog - přednášky byly zaměřeny na zkušenosti s procesem eParticipace, reformu samosprávy vedoucí ke zvýšenému využívání IT nástrojů, případovou studii The Citizens Panel of Odense atd. Některá z dalších témat vyvolala intenzivní diskuzi mezi účastníky a přednášejícími, jednalo se např. o představení projektu zaměřeného na využívání IT nástrojů v péči o zněvýhodněné skupiny (starší spoluobčany nebo nemocné členy rodiny). Kladně byla hodnocena společná aktivita studentů a zástupců komerčních firem - na základě jejich spolupráce byly realizovány nové inovativní projekty v oblasti zdravotnictví jako export zdravotnické dokumentace ve formě HTML aplikace na USB klíčenku nebo instalace webkamer pro děti a rodiče (projekty byly realizovány v rámci Inno Event 2010).
Všichni projektoví partneři prezentovali výsledky lokálních seminářů na zadané téma - komunikaci s médii, výsledky semináře a případovou studii zaměřenou na vizualizaci analytických dat za Kraj Vysočina představili Petr Pavlinec a Ladislav Seidl. Vedoucí partner projektu vyzdvihl a kladně zhodnotil aktivitu Kraje Vysočina v rámci projektu - plánované cíle byly dosaženy ještě před stanoveným termínem, kraj dále rozvíjí systém Váš názor a aktivně se podílí na propagaci projektu eCitizen II v rámci ČR (přihláška do soutěže "The Best 2011 KPMG") i v zahraničí ("INTERREG IVC Good Practice Fair 2011" in Krakow).

 

eCiitizen II - Odense 11/2011

 
Zodpovídá: Ing. Martina Rojková
Vytvořeno / změněno: 1.12.2011 / 1.12.2011
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze