Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Most u Jemnice prošel zásadní rekonstrukcí

Most u Jemnice prošel zásadní rekonstrukcí
Od začátku listopadu mohou řidiči opět využívat komunikaci II/408 spojující Jemnici s Dačicemi v jižní části našeho kraje. Ukončeny totiž byly pětiměsíční stavební práce na zásadní modernizaci mostního objektu u Jemnice.
 

 
 

Původní most přes Ostojkovický potok byl po půlstoletí užívání v nevyhovujícím stavu a neodpovídal požadavkům pro průtok povodňových vod. V rámci projektu II/408 Jemnice – most byl na jeho místě vybudován zcela nový železobetonový monolitický most na hlubinných mikropilotách, který je projektován na převedení stoleté vody z nedalekého rybníka Nový.

 

Projekt  II/408 Jemnice – most získal podporu z Operačního programu Evropská územní spolupráce Rakousko – Česká republika 2007 – 2013. Celkové výdaje na modernizaci mostu činí 4,5 miliónů korun. Dotace z Evropského fondu pro regionální rozvoj pokryje 85 % způsobilých výdajů projektu, 5 % tvoří příspěvek ze státního rozpočtu ČR a zbývající část financuje Kraj Vysočina ze svého rozpočtu.

 

Kraj Vysočina se za pomoci Operačního programu Evropská územní spolupráce Rakousko – Česká republika 2007 – 2013 dlouhodobě snaží o zlepšování dostupnosti hraničních přechodů a dalších dopravních návazností s Dolním Rakouskem. Kromě investičních projektů na rekonstrukce dopravní infrastruktury jsou v realizaci také projekty na zpracování projektových dokumentací k budoucím dopravním stavbám.

 

 

Most u Jemnice prošel zásadní rekonstrukcí

Loga EU
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 1.12.2011 / 1.12.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu > Aktuální téma

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze