Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Galerie Malovaný dům v Třebíči představí „České a rakouské betlémy“

betlem
Prosinec je měsíc Vánoc a k Vánocům betlémy v Čechách, na Moravě, ale také v Rakousku patřily a stále patří. Společná minulost a společná budoucnost obou regionů byla výzvou pro Muzeum Vysočiny Třebíč, Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod a Kulturvernetzung Niederösterreich k uspořádání společné výstavy „České a rakouské betlémy“. Výstava je z důvodu rozsáhlé rekonstrukce Muzea Vysočiny Třebíč instalována v prostorách Městského kulturního střediska Třebíč – Galerii Malovaný dům a otevřena bude denně mimo pondělí od 10. do 12. hod. a od 13. do 17. hod v období od 1. prosince 2011 do 1. ledna 2012.
 

 
 

Exponáty z české strany – Vysočiny, Jižní Moravy a Jižních Čech zapůjčila zejména partnerská muzea a soukromí majitelé, na rakouské straně jsou to autoři i sběratelé a zejména pak Sdružení tvůrců betlémů v Hollabrunnu.

 

Výstava „České a rakouské betlémy“ je po Jazzovém mostu 2011, Muzejní a galerijní noci nebo Dnech otevřených ateliérů další z aktivit česko-rakouského projektu „Porta culturae“, který je financován z Evropského fondu pro regionální rozvoj v rámci Operačního programu Evropská územní spolupráce Rakousko – Česká republika 2007-2013 a jehož koordinátorem za Kraj Vysočinu je Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod. Více informací na http://www.vysocina-kultura.cz/ .

 

  • Lenka Novotná, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.:      564 602 382 
    e-mail:  novotna.l@kr-vysocina.cz

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 30.11.2011 / 30.11.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze