Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina a partnerský region Champagne-Ardenne zahájí společný evropský projekt

Kraj Vysočina a partnerský region Champagne-Ardenne zahájí společný evropský projekt
Dnes začíná v Kraji Vysočina úvodní konference k evropskému projektu Škola a firma ruku v ruce (School and Firm Hand in Hand), který společně zpracoval Kraj Vysočina a partnerský region Champagne-Ardenne. Jedná se o bilaterální školský projekt financovaný v rámci partnerství Comenius Regio Programu Celoživotního učení.
 

 
 

Úvodní konferenci projektu zahájila radní pro oblast školství Kraje Vysočina paní Marie Kružíková. „Projekt se zaměří zejména na oblast kariérového poradenství, metody volby povolání, nové nástroje hodnocení a kooperace škol a firem,“ uvedla paní radní Kružíková. Smyslem projektu je rozvoj dlouhodobé systematické spolupráce a sdílení dobré praxe mezi školami v této oblasti, nikoli přímé zapojení studentů.

 

Během úvodní konference představí obě strany své zkušenosti, představí vzdělávací systémy v obou zemích, navštíví některé z partnerských škol a vzdělávací středisko firmy Bosch s. r. o.

Nositelem české části projektu je kraj Vysočina, na přípravě a realizaci se dále podílí partneři Vysočina Education, Krajská hospodářská komora a 3 střední školy – Česká zemědělská akademie v Humpolci, střední škola, Střední škola stavební Jihlava a Střední škola technická Žďár nad Sázavou. Projekt je dvouletý. Během dvou let je plánováno několik společným setkání, do nichž se zapojí cca 30 učitelů a odborníků.

 

Program celoživotního učení Comenius Regio je evropským tzv. komunitárním programem, který podporuje bilaterální spolupráci na úrovni obcí a regionů. Umožňuje tak úřadům s působností ve školním vzdělávání, školám a dalším organizacím z obou regionů spolupracovat na jednom nebo více tématech společného zájmu. Více informací naleznete na www.naep.cz.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 29.11.2011 / 29.11.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze