Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Klesl zájem o služby respiračního Sanatoria Buchtův Kopec. Nemocnice Nové Město na Moravě ukončí jeho provoz

Klesl zájem o služby respiračního Sanatoria Buchtův Kopec. Nemocnice Nové Město na Moravě ukončí jeho provoz
Vedení Nemocnice Nové Město na Moravě oznámilo, že ke konci letošního roku ukončí provoz Sanatoria Buchtův kopec. Důvodem pro toto rozhodnutí, které bylo dlouho přehodnocováno, je restrukturalizace a optimalizace zdravotní péče, které byly jednou z podmínek lékařů ve výzvě Děkujeme, odcházíme!, ve druhé řadě stále klesající zájem klientů o pobyt a léčbu, což má vliv na navyšující se ztrátu provozu. Zdravotní pojišťovny nepřistoupily na návrh nemocnice o navýšení hodnoty ošetřovacího dne. Ztráta v hospodaření sanatoria byla v minulém roce vyšší než deset miliónům korun.
 

 
 

Sanatorium Buchtův kopec zajišťovalo servis pro tři provozy s celkem 126 lůžky - léčebnu dlouhodobě nemocných, léčebnu respiračních nemocných a sociální lůžka. Pacienti z léčebny dlouhodobě nemocných a pobytová sociální lůžka se stěhují do Nemocnice Nové Město na Moravě. Respirační nemoci budou i nadále léčené ve specializovaném zařízení v Humpolci.

 

Zatímco ještě v roce 2003 sanatorium na Buchtově kopci navštívilo 1082 pacientů, v loňském roce jich zde byly hospitalizovány necelé čtyři stovky. Obložnost na plicních lůžkách byla pouze 40%. Zavedení regulačních poplatků bylo důvodem klesajícícho zájmu i o pobytová sociální lůžka, která měla od roku 2007 kompenzovat pokles zájmu o lůžka respirační léčby.

 

Ředitelka Nemocnice Nové Město na Moravě Věra Palečková už v době diskuze o ukončení provozu deklarovala, že většina současných zaměstnanců Sanatoria najde uplatnění v Nemocnici Nové Město na Moravě.

 

"Areál na Buchtově kopci se stává zbytným krajským majetkem. Hledáme pro něj využití. Všechny varianty budoucího nakládání s touto nemovitostí jsou otevřené," uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast majetku Libor Joukl s tím, že do budoucna by byl provoz budovy s ohledem na potřebné opravy neudržitelný. Odhadované náklady na celkovou rekonstrukci objektu převyšují částku čtvrt miliardy korun.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 29.11.2011 / 29.11.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze