Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Nový jízdní řád Českých drah bude na Vysočině chudší o dva páry rychlíků

nový vlak
Na Vysočině ubudou s novým vlakovým jízdním řádem dva páry rychlíků mezi Jihlavou a Pardubicemi. Zčásti je nahradí osobní vlak. "Avizované ukončení provozu dvou desítek vlaků se nám podařilo odvrátit. Dva páry rychlíků spojující krajská města jsou však na pokyn ministerstva dopravy pro příští rok minulostí, a to i přes naše snahy tento škrt zastavit všemi dostupnými prostředky," upozorňuje Libor Joukl, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy. Počty regionálních spojů se nemění, u některých tratí ale nastanou výraznější změny u času příjezdů a odjezdů vlaků. České dráhy k nim podle ředitelky krajského centra ČD na Vysočině Lenky Horákové přistoupily i kvůli změnám na železnici v sousedních krajích. Nový jízdní řád začne platit v neděli 11. prosince a zohledňuje už také nasazení nových souprav Stadler.
 

 
 

Regionální vlaky podle Horákové na Vysočině neubudou ani kvůli avizovanému zdražení poplatku za používání kolejí od července 2012. "České dráhy mají s krajem smlouvu, musí všechno ujezdit," podotkl Libor Joukl.

 

Časové posuny nastanou například u trati z Horní Cerekve přes Pelhřimov do Tábora. Vyplynuly z požadavků Jihočeského kraje a také z toho, že na této trati budou vlaky jezdit rychleji. Umožní to nasazení více modernizovaných vlaků Regionova. Trasy vlaků budou upraveny mezi Jihlavou, Třebíčí a Brnem.

 

Vlakové dopravy na Vysočině se dotknou také změny koncepce dopravy v Pardubickém kraji, pocítí je cestující ve směru přes Ždírec nad Doubravou do Havlíčkova Brodu. Kvůli zrušení dvou párů rychlíků z Jihlavy do Pardubic bude prodloužena trasa ranního osobního vlaku z Havlíčkova Brodu až do Pardubic.

 

Do listopadu 2012 dodá firma Stadler na Vysočinu všech 17 nových motorových vlaků Regio-Shuttle. Celkem budou stát 898 milionů korun. První vlak už železničáři v kraji od 28. října testují.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 28.11.2011 / 28.11.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze