Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Setkání se zemědělci na Třebíčsku

Živočisná výroba Budkov
V středu 16. listopadu se v obci Budkov setkal hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek v doprovodu radního pro oblast zemědělství, lesního a vodního hospodářství Josefa Matějka se zástupci Okresní agrární komory Třebíč.
Hlavním tématem diskuse byla další budoucnost společné zemědělské politiky, průběh vyjednávání v oblasti dotačních programů pro zemědělce a v neposlední řadě i další vývoj situace v energetice a využití bioplynových stanic.
 

 
 

„Spojení sil a jednotné postupy našich zemědělců dovolí pro Vysočinu v tak typické součásti národního hospodářství dosáhnout dalšího rozvoje a konkurenceschopnosti. Současně se naše zemědělství a jeho kvalitní produkty neobjedou bez zvýšení zájmu spotřebitelů,“ zhodnotil současnou situaci Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina.

 

Během odpoledního programu přítomní shlédli moderní zázemí živočišné výroby v Budkově i provoz družstva Agrochema ve Studenci. Nechyběla ani praktická ukázka nového trendu - využití informačních a komunikačních technologií v zemědělství. Rolnická společnost v Lesonicích má svojí mobilní techniku vybavenu GPS moduly. V ČR unikátní projekt umožňuje zdejším agronomům centrálně shromáždit data a mít neustálý přehled o pohybu traktorů, postřikovačů i kombajnů, s následnou informací o veškeré provedené práci na obdělávané půdě. Svoje využití má systém u všech polních pracích, lze jej aplikovat i pro spolupracující firmy. Je nástrojem pro efektivní využití nákladné zemědělské techniky.

 

Setkání se zemědělci na Třebíčsku

Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 21.11.2011 / 21.11.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze