Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Podnikavost v programech středních škol

Podnikavost v programech středních škol
V pěti středních školách v Kraji Vysočina pomáhají učitelé ekonomických předmětů rozvíjet podnikatelské myšlení studentů. Využívají k tomu moderní učebnice a interaktivní e-learningový výukový program na internetu. Po roční přípravě se mohou studenti přihlásit ke zkoušce a získat mezinárodně uznávaný certifikát podnikatelských dovedností Entrepreneurs' Skills Certificate, který jim nejen usnadní rozvoj vlastního podnikání u nás, ale zejména v sousedních zemích EU.
 

 
 

„Víme, že podnikatelská aktivita na Vysočině nepatří k nejvyšším v republice, proto jsme uvítali příležitost účastnit se pilotního projektu řízeného vzdělávací organizací bit cz training, s. r. o. Naši učitelé a studenti mají jako první v Česku možnost pracovat s osvědčeným výukovým systémem prověřeným v Rakousku a Německu,“ vysvětluje zapojení kraje Marie Kružíková, krajská radní pro školství.

Do prověřování se zapojily třebíčská a havlíčkobrodská obchodní akademie, ale i další odborné školy. „Již delší dobu jsme ve škole uvažovali, jak nenásilně posílit podnikatelské dovednosti našich studentů, takže jsme se zájmem přijali nabídku používat při výuce tyto kvalitní učebnice a internetové prostředí. Výuku jsme zatím logicky zavedli do oborů obchodně podnikatelská činnost a kosmetička, do budoucna uvažujeme i o kadeřnicích,“ potvrzuje zájem František Číhal, ředitel SŠ obchodu a služeb Jihlava.

Ověření a zavádění podnikatelského výukového systému je realizováno v rámci mezinárodního projektu financovaného z prostředků EU, který vytvořil podmínky pro přenos zkušeností z Rakouska a Německa k nám do České republiky a do Polska. Projektový tým v současné době připravuje projekt na rozšíření programu do dalších škol.

 

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 18.11.2011 / 18.11.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze