Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Značku Vysočina regionální produkt získali další tři výrobci

Nové regionální produkty
Hejtman Vysočiny Jiří Běhounek dnes předal další certifikáty Vysočina regionální produkt. Do rodiny čtyřicítky výrobců z Vysočiny přibyli hned tři noví členové. Patří mezi ně Uzenářství a lahůdky Sláma z Velké Bíteše, dále si certifikát odnesla díky ručně tvořené bižuterii Hana Číhalová z Jihlavy a trojici oceněných uzavírá Ludmila Horáková z Třebíče, u které si mohou zájemci zakoupit směsi bylinek. Certifikační komise také na svém říjnovém zasedání obnovila již udělené certifikáty čtyřem osvědčeným výrobcům.
 

 
 

Certifikát Vysočina regionální produkt je  osvědčením, které potvrzuje kvalitu výrobku a původ surovin v Kraji Vysočina. Nově obdrželo osvědčení bylinkářství Ludmily Horákové z Třebíče. „Věnuji se poznání o harmonii těla i duše a také všemu ostatnímu, co s tímhle poznáním souvisí. Směsi čajů jsou určené k podpůrné léčbě nebo prevenci při potížích individuálního charakteru,“ přiblížila Ludmila Horáková. Zájemci mají možnost si zakoupit čajové sáčky, nebo volně vážené směsi po padesáti gramech. Druhým novým držitelem se stalo Uzenářství a Lahůdky z Velké Bíteše, jehož rodinná řemeslná výroba sahá až k roku 1912. Třetí ocenění převzala Hana Číhalová z Jihlavy na ručně vyráběnou bižuterii z polymerové hmoty.

 

„Certifikát má jasně stanovený cíl. Změnit vnímání veřejnosti o poměru kvalita versus cena a podporovat naše regionální produkty. Nevidím důvod propagovat nějaké výrobky z druhého konce světa,“ uzavřel Josef Matějek, radní Kraje Vysočina pro oblast lesního a vodního hospodářství a zemědělství a člen certifikační komise.

 

 

 

Udělení značky Vysočina regionální produkt

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 15.11.2011 / 15.11.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze