Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Lokální workshop projektu eCitizen II na téma Public communication

eCitizen - Milan Kopic
V pondělí 07. 11. 2011 se v Jihlavě uskutečnil další lokální workshop projektu eCitizen II - tentokrát na téma Public communication.
 

 
 


Setkání bylo rozděleno na dvě části – v průběhu první části se účastníci dozvěděli podrobné informace o krajských projektech. Účastníkům semináře byly  současně prezentovány novinky v systému Váš názor - praktickou ukázku předvedl Milan Kopic, který se na tvorbě systému aktivně podílí od počátku projektu.

Stěžejní druhá část setkání byla věnována hlavnímu tématu následujícího mezinárodního setkání projektového konzorcia - toto téma zní "Public communication: public media, experiential design and welfare technology." 

Komunikaci veřejné správy je možno rozdělit na "povinnou" (zákonnou) a "nepovinnou" (vychází z tradic, kultury, obecných zvyklostí) - moderovanou diskuzi o problematice komunikace řídila Irina Zálišová. Účastníci semináře diskutovali zejména o roli lokálních mediíí, zapojení webů místních zájmových skupin, tvorbě lokálního obsahu, používání nových nástrojů, interaktivních prvcích na webech obcí atd. Svoje praktické zkušenosti z oblasti PR přednesl Ladislav Seidl z Krajského úřadu Kraje Vysočina a na druhé straně Jaroslav Winter jako zástupce mediálního sektoru.

V závěru semináře byly shrnuty výsledky diskuze - důležité je vytváření příležitostí pro spolupráci s veřejností a vytváření srozumitelných souborů informací, zajistit občanům přístup k úplným a vizuálně zajímavým / obohaceným informacím, které by měly být veřejnosti poskytovány pravidelně. Neméně důležitá je i podpora nových komunikačních dovedností a tvorba monitorovacího systému komunikace (včetně systematické prezentace výsledků).
 

eCitizen II - Jihlava 11/2011

Zodpovídá: Ing. Martina Rojková
Vytvořeno / změněno: 10.11.2011 / 10.11.2011
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze