Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Výstava Radka Jaroše zamířila do Havlíčkova Brodu

Výstava Radka Jaroše zamířila do Havlíčkova Brodu
Zájemci o horolezectví mají možnost od 1. listopadu zhlédnout výstavu fotografií z výstupů Radka Jaroše. Celkem 32 fotografií zachycuje horolezeckou kariéru novoměstského rodáka od roku 2002, kdy zdolal svojí druhou osmitisícovku Kangchenjungu v Himalájích. Výstava je k vidění prostorách Krajské knihovny Vysočiny a v Nemocnici Havlíčkův Brod.
 

 
 

O svých zážitcích z cest a expedic nad osm tisíc metrů bude Radek Jaroš vyprávět na besedě pro veřejnost 14. listopadu 2011 od 18:00 hodin v sále Staré radnice v Havlíčkově Brodě.

 

Přijďte si poslechnout vyprávění odvážného dobrodruha z Vysočiny, který chce v příštích dvou letech vyrazit i na poslední dvě ze čtrnácti osmitisícovek. Pohyb v „zóně smrti” dovoluje unikátní výpověď z míst kde doposud stanulo jen několik desítek lidí naší planety. Radek Jaroš se v „zóně smrti”, jak se označují výšky nad 8000 m, pohyboval více než dvacetkrát.

 

Radek Jaroš je v současnosti bezpochyby nejlepším horolezcem České republiky. Jako jediný již totiž zdolal dvanáct osmitisícovek z celkem čtrnácti vrcholů přesahující tuto hranici – a to vždy bez použití kyslíkového přístroje. Tímto překonal i svého horolezeckého kolegu, dalšího známého českého horolezce Josefa Rakoncaje, který vystoupal na devět osmitisícových vrcholů.

 

Jako svůj první velký horský osmitisícový úspěch si mohl dnes už sedmačtyřicetiletý horolezec z Vysočiny zapsat v roce 1998 horu nejvyšší – Mont Everest, jejíž vrchol stoupá do výšky 8 848 metrů nad mořem.

 

Kromě zdolávání nejvyšších vrcholků světa se Radek Jaroš věnuje i publikační činnosti - je spoluautorem celé řady napínavých knih s horskou tematikou jako je například Zdolávání nebe nebo Hory shora.

 

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 3.11.2011 / 3.11.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze