Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Zástupci Kraje Vysočina se zúčastnili konference ITAPA 2011

ITAPA
Zástupci Kraje Vysočina se zúčastnili desátého ročníku mezinárodní konference ITAPA, která se konala 25. a 26. října 2011 v Bratislavě. Účastníci z Kraje Vysočina zde mimo jiné propagovali projekt CEMSDI.
 

 
 

Zástupci Kraje Vysočina se zúčastnili desátého ročníku mezinárodní konference ITAPA (www.itapa.sk), která je nejvýznamnější akcí k problematice informatiky ve veřejné správě na Slovensku. Konference se konala 25. a 26. října 2011 v Bratislavě. Účastníci z Kraje Vysočina zde mimo jiné prezentovali zapojení kraje do mezinárodní spolupráce, propagovali projekt CEMSDI a rozdali několik desítek letáků k projektu.

Hlavními tématy konference byly nové trendy v eGovernmentu, informační bezpečnost, cloud computing, tranasparentnost,eHealth, využití strukturálních fondů EU nebo také informace o podpoře vědy a výzkumu v rámci Evropské Komise. V rámci tohoto bloku byl také prezentován příspěvek zástupce Kraje Vysočina, pana Jaroslava Šolce, Digitální agenda a inovace v územních samosprávách s podporou komunitárních programů – příklad projektu CEMSDI.  Příspěvek se podle autora zamýšlí nad tím, že na využití ICT k podpoře modernizace veřejné správy v krajích, městech a obcích lze nahlížet v různé šíři záběru. Je nutná součinnost se státem, podpora úředních agend, ale také všech dalších samosprávných čiností včetně péče o území, správy majetku, komunálních a sociálních služeb, vzdělávání aj. Důležitá je také komunikace s občany, jejich zapojování do veřejného života, zajišťování dostupnosti elektronických služeb a rozvoj dovedností k jejich využívání všemi občany. Příklad projektu CEMSDI (Civil-servant Empowerment for Multi Media Service Delivery ICT-enabled) ukazuje, že lze spolupracovat napříč Evropou a využít podporu z komunitárních programů i při vzdělávání pracovníků veřejné správy pro lepší fungování v informační společnosti.

Prezentaci je možné si stáhnout zde.

 

ITAPA 10/2011

 
Zodpovídá: Bc. Lucie Časarová
Vytvořeno / změněno: 27.10.2011 / 27.10.2011
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Krajský úřad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze