Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Libor Joukl: Silničáři na Vysočině jsou připraveni na zimu

Libor Joukl: Silničáři na Vysočině jsou připraveni na zimu
Sklady Krajské správy a údržby silnic Vysočiny (KSUSV) jsou zaplněné 18500 tunami soli a k okamžitému odběru je připraveno téměř 73000 tun posypové drtě a písku. "Silničáři na Vysočině jsou na zimu připraveni. V případě potřeby je rezervní dodávka posypů smluvně zajištěna a bude čerpána průběžně v celém zimním období," uvedl Libor Joukl, náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy s tím, že krajským silničářům nehrozí syndrom prázdných skladů. Připravenost integrovaného záchranného systému, správců komunikací včetně obslužných služeb bude zítra projednávat vedení Kraje Vysočina na každoroční poradě k připravenosti na zimní období.
 

 
 

Sklady posypových materiálů KSUSV mají aktuální jednotlivou kapacitu kolem jednoho tisíce tun a jsou rovnoměrně rozmístěny po celém území kraje. "Konec loňské zimy byl mírný a ve skladech nám zůstalo zhruba 30% plánované spotřeby soli a 40% plánované spotřeby inertních materiálů. Navíc jsme se předzásobili  předem a díky výhodnějším letním cenám ušetřili až 20% současné zimní ceny. Nepředpokládáme tak, že by nás nějak zaskočily i delší kalamitní stavy," deklaruje Jiří Kašpárek, provozní náměstek KSUSV.

 

V garážích krajské správy silnic je připraveno 119 sypačů s radlicemi a navíc dalších 28 záložních strojů, tak aby nedošlo v případě nepředvídatelné poruchy nebo nutné opravy k výpadku údržby. Dále je k dispozici 54 nakladačů a 21 sněžních fréz. Od 1. listopadu je v pohotovosti zimní dispečink. "V případě, že bude meteorologická předpověď příznivá, bude možné o nějaký ten den pohotovost posunout," dodává Jiří Kašpárek.

 

Obvyklá zimní údržba na Vysočině startuje ve vyšších polohách Žďárských vrchů, kam zima přichází nejdříve. Zmírnění následků zimy si v průběhu loňské zimy vyžádalo služby a materiál za 220 milionů korun.

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 26.10.2011 / 26.10.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze