Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina zahajuje spolupráci s Dolním Rakouskem v seniorské politice

Kraj Vysočina zahajuje spolupráci s Dolním Rakouskem v seniorské politice
Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních záležitostí navštívil 24. října 2011 se svými kolegy z oboru partnerský region Dolní Rakousko. Hlavním tématem společného setkání byla příprava společného projektu v oblasti podpory seniorů a zavedení seniorpasů.
 

 
 

Pracovní jednání se uskutečnilo ve městě Laa a. d. Thaya za účasti zástupců Úřadu zemské vlády Dolního Rakouska a provozovatele dolnorakouského slevového systému pro seniory. Diskutována byla východiska a vhodné aktivity do připravovaného evropského projektu, jehož zahájení je plánováno od července 2012.

 

„Stejně jako jiné země i Česká republika čelí důsledkům stárnutí populace, které se promítají do všech oblastí života společnosti. Považuji za důležité posílit spolupráci a výměnu dobré praxe při řešení tohoto závažného jevu a učinit z něj jedno z témat spolupráce s nám blízkým přeshraničním regionem,“ okomentoval návštěvu krajský radní Petr Krčál.

 

Tematické zaměření projektu zcela zapadá do kontextu státní politiky České republiky vůči starším osobám a řešení problematiky stárnutí populace. Rok 2012 byl Evropskou unií vyhlášen Evropským rokem aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity. Posláním evropského roku 2012 je vytvoření obecného rámce pro zvyšování povědomí o příležitostech, které s sebou stárnutí obyvatelstva přináší, identifikace a šíření příkladů dobré praxe, podpoření tvůrců politik a dalších důležitých aktérů v řešení překážek bránících aktivnímu stárnutí a rozvíjení mezigenerační solidarity.

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 26.10.2011 / 26.10.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2018 > Listopad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze