Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj udělil nejvyšší ocenění

Kraj udělil nejvyšší ocenění
Hejtman Jiří Běhounek předal v pátek 21. října 2011 nejvyšší ocenění Kraje Vysočina. Při čtvrtém slavnostním večeru v Horáckém divadle byly uděleny medaile osobnostem, které Vysočinu proslavili svojí činností. Nejvyšší ocenění, kamennou medaili, získal Jan Velík. Skleněné medaile byly předány Marii Rasochové, Tomáši Starýchfojtů, Josefu Valeriánovi a poslední ze čtyř skleněných ocenění předal hejtman Jiří Běhounek při osobní návštěvě Františku Hoffmannovi. Dřevěnými medailemi byly oceněny Veronika Čamková a Hana Pařízková.
 

 
 

"V letošním roce vstoupil Kraj Vysočina do druhého desetiletí svojí existence. Jeho dětská léta jsou spojena s množstvím nových aktivit, životních příběhů, ale také se založením nových tradic. Jednou z nich je slavnostní večer, na němž jsou udělována nejvyšší ocenění Kraje Vysočina. Již čtvrtým rokem představujeme osobnosti, které utvářely, utvářejí či polehoučku začínají utvářet historii našeho kraje," uvedl letošní slavnostní večer  u příležitosti předání nejvyššího ocenění Kraje Vysočina hejtman Jiří Běhounek (21. 10. 2011)

 

Seznam nominovaných na Nejvyšší ocenění kraje Vysočina 2011

Kamenná medaile

Jan Velík

Významný vojenský veterán s mimořádnými morálními zásadami, které odvážně veřejně prezentoval i v době normalizace s vědomím hrozících i skutečných perzekucí a šikany.

 

Skleněná medaile

Josef Valerián, P. Mons.

Osobnost, která ovlivnila svou vytrvalostí, houževnatostí a osobním příkladem několik generací na Vysočině. Jeho morální zásady nebyly zlomeny ani opakovaným nuceným stěhováním a sledováním, vězněním a nasazením ke složkám PTP.

František Hoffmann

Archivář a historik, jeden z nejvýraznějších regionálních historiků, autor a spoluautor rozsáhlých historických děl, četných studií a publikací.

Marie Rasochová

Uznávaná kapacita v oblasti šlechtění, množení a zpracování brambor. Autorka a propagátorka rozdělení brambor do varných typů a spoluautorka systému zkoušení odrůd brambor

Tomáš Starýchfojtů

Nejúspěšnější soutěžící v historii českého i československého závodního rybolovu muškařením. Nyní trenér české reprezentace.

 

Dřevěná medaile

Veronika Čamková

Vynikající lyžařka věnující se především alpským disciplínám, obrovský sportovní talent. V sezóně 2010ú11 členka žádkovského reprezentačního družstva ČR

Hana Pařízková

Všestranně nadaná studentka s mimořádnými krajskými, celostátními i mezinárodními úspěchy v oblasti zeměpisu, dějepisu, matematiky, fyziky, chemie a biologie.

 

Nejvyšší ocenění kraje Vysočina uděluje krajské zastupitelstvo od roku 2008, kdy si ho převzalo devět osobností z 21 nominovaných. O rok později se sešlo 16 nominací a komise vybrala sedm oceněných. Loni uspěla z desítky nominovaných šestice oceněných. Pokud jde o četnost udělených stupňů nejvyššího krajského ocenění pak v minulých třech ročnících kraj Vysočina rozdal 5 dřevěných medailí, 13 skleněných a 4 kamenné.

 

 

 

Kraj udělil nejvyšší ocenění

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 25.10.2011 / 25.10.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies