Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Regionální operační program Jihovýchod investoval 9,5 miliardy do rozvoje jižní Moravy a Vysočiny

Regionální operační program Jihovýchod investoval 9,5 miliardy do rozvoje jižní Moravy a Vysočiny
Na projekty krajů, měst, obcí i firem z jižní Moravy a Vysočiny bylo proplaceno z Regionálního operačního programu Jihovýchod 9,5 miliardy korun. Nejvíce peněz si tradičně připsaly kraje díky investicím do dopravní infrastruktury. Schváleno je 587 projektů za 15 miliard korun. Na konci roku bude ukončeno 469 projektů za 10 miliard korun.
 

 
 

Evropské projekty už nejsou jen na papíře, ale stále více je jich dokončeno a jejich přínosy jsou v regionu vidět. Jen v roce 2011 bylo dokončeno 76 projektů za dvě miliardy korun.

 

Motoristé využívají 321 km zmodernizovaných silnic druhé a třetí třídy a dalších 61 km je právě v realizaci. Dokončeno bylo devět úseků silnic, např. z Jihlavy do Heroltic nebo silnici v okolí Pelhřimova. Cyklisté a in-line bruslaři se prohání po 47 km nových cyklostezek, např. v Přibyslavi.

 

Téměř 700 miliony koruny byly podpořeny projekty zaměřené na podporu kulturních akcí a rekonstrukcí památkových objektů. Letos byla dokončena rekonstrukce historického vstupu do baziliky v Třebíči nebo jihlavský projekt Stříbrné pomezí

 

Do projektů ve zdravotnictví již putovalo více než 849 milionů korun a nové vybavení získalo 16 nemocnic. V letošním roce byla dokončena hlavní lůžková budova v Nemocnici Pelhřimov.

 

Díky evropským dotacím z ROP Jihovýchod vzniklo 69 školských projektů za více než 849 milionů korun. Financovali jsme například přístavbu tělocvičny v Jaroměřicích nad Rokytnou.

 

Regionální rada Jihovýchod vyhlásila další možnost čerpat evropské dotace na podporu zařízení neziskové sociální péče. Až do konce letošního roku mohou obce od 500 do 50 000 obyvatel, jimi zřízené organizace, svazky obcí a nestátní neziskové organizace podávat projekty chráněného bydlení, nízkoprahových denních center nebo projekty na zkvalitnění péče o seniory v pobytových zařízeních. Regionální rada Jihovýchod rozdělí do sociální oblasti ještě 360 milionů korun.

 

Do konce roku 2011 bude vyhlášena výzva na rozvoj dopravní obslužnosti a veřejné dopravy. Bude se pravděpodobně jednat o výstavbu terminálů veřejné dopravy. Evropské dotace mohou získat kraje, obce, svazky obcí nebo organizace zřizované nebo zakládané obcemi a kraji.

 

ROP Jihovýchod má pro programové období 2007–2013 k dispozici dotace z Evropského fondu pro regionální rozvoj ve výši 704,45 milionů eur, tj. přibližně 18,4 miliard korun. Z této částky jsou k dnešnímu dni pro téměř 587 projektů schváleny dotace ve výši 15 miliard korun.

 

Převzato z: www.jihovychod.cz

 
Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 25.10.2011 / 25.10.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze