Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro novináře

Mobilní verze webu

Dny otevřených ateliérů 2011 na Vysočině

Dny otevřených ateliérů 2011 na Vysočině
Přibližně devět stovek návštěvníků zavítalo o víkendových dnech 8. a 9. října 2011 do ateliérů, dílen a galerií na Vysočině. Letos poprvé se tu konala podzimní slavnost výtvarného umění Dny otevřených ateliérů. Do programu se v tomto roce zapojilo dvaapadesát ateliérů. Lidé mohli navštívit malíře, sochaře, řezbáře, umělecké kováře, fotografy, ale i malé sklářské hutě a keramické, textilní a kožedělné dílny.
 

 
 

Dny otevřených ateliérů 2011 byly součástí přeshraničního projektu Porta culturae, do něhož je zapojen také Jihočeský a Jihomoravský kraj a Dolní Rakousy. V Jihočeském kraji trvají Dny otevřených ateliérů již třetím rokem, na Vysočině a v Jihomoravském kraji jsou novinkou. „Pro část zúčastněných výtvarníků měla akce i pozitivní ekonomický dopad, někteří z návštěvníků si přímo v ateliéru něco zakoupili, nebo se domluvili na budoucí objednávce“ uvedl František Štibor, jeden z organizátorů akce. Sami výtvarníci hodnotili tuto aktivitu vesměs kladně. "My jsme byli spokojeni. Přišli i cizí lidé, kteří by se k nám jinak nedostali," uvedla Jana Mikysková, keramička z Velkého Meziříčí. Kromě její keramické dílny představila ve svých prostorách i tři další autory, kteří předvedli sklo, vitráže, kovové šperky a oděvní tvorbu. V jednotlivých ateliérech se lidé mohli seznámit s tvorbou, diskutovat s výtvarníky, nebo si vyzkoušet svoji zručnost a šikovnost.

 

„Ačkoliv se jedná o první ročník této akce na Vysočině a je třeba, aby se Dny otevřených ateliérů dostaly do povědomí jak samotných tvůrců, tak i jejich příznivců, jsem rád, že se našlo na pět desítek tvořících umělců z celé Vysočiny, kteří otevřeli své ateliéry návštěvníkům“, uvedl Tomáš Škaryd, radní pro oblast kultury a cestovního ruchu.

 

Dny otevřených ateliérů se uskuteční i v příštím roce.

 

 
Zodpovídá: Jan Nechvatal
Vytvořeno / změněno: 20.10.2011 / 20.10.2011

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro novináře > Tiskové zprávy > 2018 > Listopad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze